Autor Wątek: Ciągłe łzawienie  (Przeczytany 3350 razy)

amarena1234

• Newbie
  • *
Ciągłe łzawienie
« dnia: Czerwiec 12, 2010, 11:10:11 am »
Tak właściwie to mam dwa problemy. Zacznę od tego łzawienia.

Otóż, od kilku dni przez cały dzień muszę pocierać oczki, bo troszkę mnie pieką w kącikach, a najgorzej jest w nocy - budzę się i automatycznie je pocieram, bo mi łzawią. Dodam, że nie wyglądają podejrzanie. Tzn. zanim ich nie potrę -  nie są czerwone, wszystko jest w porządku, nie mam popękanych naczynek. Podejrzewam, że to może od tego, że mam aktualnie niewielki katar i kicham ;-)
Nawet odstawiłam na dwa dni soczewki, bo i tak jest weekend i właśnie nie wiem co robić. Ciągle to pieczenie w kącikach ;-(

Druga sprawa to wizyta u okulistki. Czy jeśli umówię się do okulistki w moim mieście, to mam iść w soczewkach, czy lepiej założyć okulary i wziąć ze sobą kartę z nazwą soczewek, parametrami, którą wypisała mi babka w VE? I czy mam mówić przy zapisywaniu się na wizytę, że noszę soczewki i czy ewentualnie okulistka mogła by mi doradzić zmianę lub zmianę mocy soczewek (chyba potrzebują o 0,25 mocniejsze, tak mi się wydaje).
Bo jak kiedyś chciałam się zapisać na dobór soczewek, zanim nie poszłam do VE, to babka w recepcji powiedziała, że tylko jedna zajmuje się doborem soczewek. Czyli taka zwykła okulista mi nie pomoże z soczewkami??

I właściwie to jeszcze jedno - jeśli chciałabym na tej wizycie, aby okulista wypisała mi zaświadczenie o wadzie wzroku do podjęcia egzaminu na prawko, to mam to zaznaczyć na początku wizyty czy mogę na końcu, już jak będę wychodziła?
I czy mogę wziąć to zaświadczenie już teraz, gdy zapisuję się na prawko dopiero w sierpniu?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Ciągłe łzawienie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:35:42 pm »
łzawienie być może pochodzi od jakieś alergii na pyłki, przepłukuj często oko solą fizjologiczną lub kroplami nawilżającymi, w celu wypłukania alergenów, ew. kup sobie w aptece alergocomod (ok 10zł) i krop oczy dwa razy dziennie na ok 15-20 przed założeniem soczewek. Nie trzyj oczu, nawet jeśli bardzo swędzi, bo będzie gorzej. Jeśli takie dolegliwości się utrzymują, to lepiej się wstrzymać z badaniem okulistycznym w celu zmiany mocy. Badanie może dac wynik nieprawidłowy ze względu na podrażnienie oczu. Przed badaniem zrezygnuj z soczewek, weź okulary i idź w takim czasie, gdzie oczy nie będą za bardzo wypoczęte, ale i nie za mocno zmęczone. Zapisz sie do okulisty, któy zajmuje się soczewkami, bo nie wszyscy zajmują się tą dziedziną. Niestety z zaświadczeniem do prawa jazdy nie wiem jak jest, zapytaj lekarkę na wizycie. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »