Autor Wątek: Jak dobrać najlepsze soczewki toryczne  (Przeczytany 4434 razy)

Rafalg

• Newbie
  • *
Jak dobrać najlepsze soczewki toryczne
« dnia: Czerwiec 16, 2010, 01:03:39 pm »
Witam,

Od 3 lat noszę normalne soczewki sferyczne -2.5 na lewe i prawe oko. Ostatni raz bylem u okulisty ok 2 lata temu. Dzisiaj bylem znow, mialem pelne badanie oczu na rozszerzonych zrenicach itp. Wydaje mi sie, ze pani doktor naprawde przylozyla sie do zbadania mi oczu :)

W przyszlym tygodniu ide na ostateczny dobor soczewek (do okularow), ale mam do Was pytanie o soczewki kontaktowe. Czy powinienem zaczac nosic toryczne? Jak najlepiej je dobrac do mojej wady? Ponizej wyniki badania:

OP: -2.75 sfera, -1.0 cylinder, oś 4
OL: -2.75 sfera, -1.0 cylinder, oś 155

Słyszałem, że przy dobieraniu parametrów dla soczewek torycznych wykonuje się pewne przeliczenia... Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Rafał
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

KasiaZ

• Newbie
  • *
Re: Jak dobrać najlepsze soczewki toryczne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2010, 03:14:02 pm »
Witam. jest to recepta wypisana na okulary. Proponuje udać się ponownie do lekarza okulisty i zaznaczyć że będzie to badanie pod kątem soczewek kontaktowych. Wtedy po badaniu lekarz wypisze jeszcze dodatkowe parametry dzięki którym będzie można dobrać odpowiednie soczewki lub zaproponuje odpowiedni zakup soczewek kontaktowych. Pozdrawiam.

Rafalg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2010, 06:11:48 pm »
Ja juz nosze soczewki kontaktowe wiec ich parametry znam. Chodzi mi o optymalny dobor soczewek torycznych.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:27:18 pm »
Kasia ma rację, powinieneś powiedzieć o tym lekarzowi, że nosisz soczewki i niech lekarz Ci to przeliczy, zamówi soczewki próbne w odpowiednich parametrach, zaprosi na dopasowanie i wtedy będziesz zamawiać sobie soczewki sam, na forum bez dopasowania nikt Ci soczewek torycznych nie dobierze, może być też tak, że wcale nie będziesz potrzebował soczewek torycznych, mimo, że w okularach masz cylinder, wszystko wychodzi podzcas badania.

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:51:46 am »
Zgadzam się z opinią koleżanki:).Pozdrawiam.