Autor Wątek: Zamglony obraz na lewym oku  (Przeczytany 4014 razy)

krissk

• Newbie
  • *
Zamglony obraz na lewym oku
« dnia: Lipiec 13, 2010, 09:39:26 am »
Witam! Od miesiąca noszę soczewki toryczne Air Optix for Astigmatism. Na początku dostałem od okulisty 2 soczewki próbne ale na lewej cylinder był trochę za mały, okulista powiedział że mogę na razie przez miesiąc takie nosić a później zamówić te właściwe, a więc przez ten miesiąc na lewym oku miałem cały czas lekko przymglony obraz, prawe idealnie, myślałem, że to kwestia za małego cylindra no i zamówiłem soczewki właściwe, dzisiaj założyłem no i jest na lewym oku jeszcze gorzej, obraz zamglony jak nie wiem. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy ? Soczewki dobierane według komputerowego badania wzroku, dodam że okulary mam o tych samych parametrach i jest w nich ok. Czekam na poradę bo już sam nie wiem co robić, drogie te soczewki i szkoda żeby były niedobre :(  Moja wada to prawe oko: sfera -0,75, cyl -0,75, oś 180, lewe oko: sfera -0,50, cyl -1,25, oś 180. Pozdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

KasiaZ

• Newbie
  • *
Re: Zamglony obraz na lewym oku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2010, 03:11:06 pm »
Witam. Nie wiem gdzie może dokładnie leżeć problem: czy to w złym doborze soczewek, czy też parametrów. Proponowałabym jak najszybsze udanie się w tej sprawie do lekarza okulisty aby sprawdził jaka może być tego przyczyna. Pozdrawiam.

krissk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2010, 05:07:43 pm »
Byłem u okulistki ale i odebrałem nową soczewkę próbną na lewe oko o takich parametrach: sfera -0,75, cyl -2,25, oś 180, i dalej jest to samo, wydaję mi się że ta okulistka się nie zna na soczewkach bo wyczytałem w internecie że jeśli jest zamazany obraz to trzeba tylko zmienić oś o 10 stopni bo soczewka się obraca a ona mi zmieniła wszystko inne tylko nie oś, nie wiem idę w poniedziałek do innego okulisty zobaczymy co powie.

majster

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2010, 12:35:15 am »
Witam. Mam podobny  problem. Okulista zalecił mi zmianę w lewm oku soczewki z sferycznej na cylindryczną. Optyk dobrał mi Focus Dailies moc -2,50 cyl -0,75 oś 180. Była prawie idelana więc zamówiłem u optyka miesięczną lecz z mocą -2,75. Dostałem Air Optix for Astigmatism, w której widzę równie słabo co w sferycznej. Zastanawia mnie czy przesadziłem z mocą soczewki czy jednak parametry Focus różnią się od parametrów Air Optix.