Autor Wątek: Rozrywanie się soczewek, dziury.. ?  (Przeczytany 4093 razy)

Yola

• Newbie
  • *
Rozrywanie się soczewek, dziury.. ?
« dnia: Lipiec 29, 2010, 09:44:56 am »
Mam bardzo specyficzny problem

Jakiś czas temu używając soczewek AcuVue Oasys, po wymianie płynu na Optifree, zaczęłam czuć coraz większy dyskomfort przy noszeniu soczewek.
Okazało się, że robią się w nich takie mikro pęknięcia albo dziury. Wywaliłam trzy pary zanim wpadłam na zmianę płynu

Zmieniłam też soczewki (uraz do Acuvue miałam ;))na Baush&Lomb Softlens - płyn zakupiłam tej samej marki gdyż wcześniej kiedy używałam go z soczewkami  AcuVue, nie było żadnych problemów.
Uznałam ten zestaw za duet doskonały , przez dłuższy czas bez najmniejszych problemów i niewygód nosiłam soczewki Sofltens (3 tygodnie jedna para)

W międzyczasie eksperymentalnie zakupiłam sobie soczewki kolorowe FreshLook Color Blends, które również nosiłam początkowo bez problemów.
Kilka dni temu zaczęły się problemy. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, że akurat otwarłam nowy płyn...  Nosiłam też akurat soczewki kolorowe, oczy strasznie zaczęły mnie piec przy zakładaniu. W końcu jedna soczewka po wyjęciu z płynu okazała się być rozerwana na pół.

Postanowiłam przestać eksperymentować i wrócić do zwykłych SoftLens, wyjęłam całkiem nowe soczewki.  Jednak ciągle czułam jakiś dyskomfort i pieczenie..dziś rano przyjrzałam się im i odkryłam pęknięcie w środku jednej soczewki. Ponosiłam je trzy dni..
Wyjęłam ostatnią pare jaka mi została, kolorowe, niestety już używane, ale przez max 3-4 dni.  Leżały w płynie około 4 dni, więc dokładnie im się przyjrzałam - i odkryłam dziurę w soczewce..
Jakies pomysły dlaczego przez ostatnie kilka dni zniszczyłam trzy pary soczewek różnego rodzaju? :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

sandra:)

• Newbie
  • *
Re: Rozrywanie się soczewek, dziury.. ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2010, 03:05:31 pm »
Być może masz za długie paznokcie, albo przy zakręcaniu pojemniczka, soczewka podchodzi tuż do brzegu i przy zamykaniu powstają "dziury". Miłego dnia:)

fajera

• Newbie
  • *
Re: Rozrywanie się soczewek, dziury.. ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2011, 08:44:09 am »
ten sam problem, nie ma mowy o rozrywaniu tylko dziury są mikrodziurami - żadne paznokcie i podchodzenie pod zakrętkę - pan od sprzedaży napisał że to zależy od waruków w jakich sie używa, dziwne bo by znaczyło ,że nie można jeździć pociągiem i przebywać w mieście większym niż te w który przebywało się wcześniej...