Autor Wątek: czy jest nadzieja na soczewki?  (Przeczytany 4088 razy)

papryczka78

• Newbie
  • *
czy jest nadzieja na soczewki?
« dnia: Sierpień 10, 2010, 09:28:34 pm »
witam, mam dosyć dużą wadę wzroku ( ok. 7 minusy) i do tego astygmatyzm (coś ok. 2,75) nosze okulary oczywiście badam wzrok ale nigdy się nie odwazyłam zapytać czy są na rynku takie soczewki które można nosić przy dużej krótkowzroczności i astygmatyźmie jednocześnie??

kiedyś, kilka lat temu pytałam o to okulistę, ale powiedzial, że nie ma soczewke dla krókowidzów i astygmatyków więc jak dla mnie temat był zakończony i meczyłam się w okularach

teraz czytam tu o soczewkach torycznych

jak rozumiem to sa własnie soczewki dla takich ludzi jak ja?

czyli co, wystarczy się wybrać do okulisty, poprosić o badanie pod kątem soczewek torycznych i okulary bye bye???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

KasiaZ

• Newbie
  • *
Re: czy jest nadzieja na soczewki?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:07:54 pm »
Witam. Tak, są produkowane soczewki o wysokich mocach, również w niektórych przypadkach soczewek astygmatycznych. Proponuje najpierw zrobić odrębne badanie pod kątem soczewek kontaktowych tak aby lekarz okulista czy specjalista mógł wypisać odpowiednie parametry i ewentualnie pomógł dobrać właściwe soczewki. Pozdrawiam.

papryczka78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2010, 08:47:42 am »
Witam, mam już soczewki, J&J Acuvue Oasys, one mają cylinder tylko do -2,25, ja mam -2,75 ale i tak świetnie widzę, lepiej niż w okularach, czuje się jakbym w ogóle nie miała wady wzroku :) Jedyne co mi przeszkadza a raczej przeszkadzało to uczucie czegoś obcego w oku przez jakieś dwa dni, teraz już jest ok. Mam też problem z ich zdejmowaniem, nie mogę powstrzymać odruchu mrugania okiem i zanim ją wydobędę to się napocę:)
No ale trening czyni mistrza.

A powiedzcie mi, czy soczewki można nosić cały czas, tzn. kupiłam dwutygodniowe do codziennego zdejmowania na noc, a po 2 tyg. zakładam nową parę, więc zastanawiam się czy tak można cały okrągły rok, czy może należy dać odpocząć oczom kilka dni i ponosić w tym czasie okularki??

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:21:03 pm »
Witam. Soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism są soczewkami dwutygodniowymi, czyli jedna soczewka na dwa tygodnie użytkowania w trybie dziennym. Te soczewki można również użytkować w trybie nocnym z tym że czas noszenia zmniejszy się do tygodnia czasu. Pozdrawiam.

papryczka78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2010, 11:28:18 am »
Witam, bardziej chodziło mimo o odpowiedź czy pomiędzy zdjęciem jednej pary a założeniem drugiej (tydzień/dwa tygodnie w zależności jaki tryb wybiorę) to zaleca się odpoczynek od soczewek?
Ale mimo to dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie moimi problemami.
Pozdrawiam.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:59:25 pm »
Witam, w przypadku trybu ciągłego, czyli dzień i noc zaleca się choć jedną noc odpocząć od soczewek, natomiast w przypadku użytkowania tylko w dzień nie musisz robić przerw. Oczywiście jeśli masz możliwość np. w weekend pochodzić w okularach w domu to korzystaj z tego i daj oczkom odpocząć. Podczas ściągania przytrzymaj odpowiednio górną powiekę (najlepiej blisko rzęs) i popatrz w górę, nie będziesz widziała, że zbliżasz palec do oka, a mruganie to naturalny odruch obronny, z czasem go opanujesz. Sa soczewki o cylindrze -2,75, są to Proclear Toric XR, wrzuć w wyszukiwarkę, bo było o tym na forum, może tam będzie trochę więcel istotnych dla Ciebie informacji, ale jeśli dobrze widzisz w tych, to może warto przy nich zostać. Powodzenia