Autor Wątek: Soczewki, czuje się lepiej jak ich nie ściągam  (Przeczytany 3932 razy)

aquariuss

• Newbie
  • *
Soczewki, czuje się lepiej jak ich nie ściągam
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 11:35:34 am »
Witam

mam takie dziwne pytanie.

Nosze soczewki sferyczne Johnson -1,25 D Hydraclear Plus i sprawa ma się następująco.

Zdarza mi się nie ściągnąć soczewki na noc, budząc się rano nie odczuwam żadnego dyskomfortu, mało tego jest nawet dużo lepiej niż jakbym ściągnął - jak ściagne to pieką mnie lekko oczy bez soczewek - więc wychodzi, że jest lepiej jak je mam niż nie.

Teraz na weekend troszkę przecholowałem bo dwie noce nie ściągnałem soczewek. Założyłem w piątek rano i dopiero w Niedziele wieczorem je ściągnąłem.

Jak możecie się domyśleć, w soczewkach czułem się rewelacyjnie - oczywiście poza tym że wszystko widziałem - oczy nie były zaczerwienione w o ogóle nie czułęm zmęczenia czy pieczenia. Dzisiaj rano natomiast znowu lekkie pieczenie, więc je założyłem.

Zdaje sobie sprawę że są choroby wywyołane zbyt długim noszeniem, lecz na mnie jakby na odwrót.

Soczewki są 2 tygodniowe.

Miał ktoś podobnie?

pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

KasiaZ

• Newbie
  • *
Re: Soczewki, czuje się lepiej jak ich nie ściągam
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2010, 11:09:28 am »
Witam. Proponuje w tej sprawie konsultację z lekarzem okulistą, możliwie że będą potrzebne krople które będą łagodzić objawy zaczerwienienia. Pozdrawiam.

aniula

• Gość
Re: Soczewki, czuje się lepiej jak ich nie ściągam
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2010, 11:54:27 pm »
Te soczewki możesz nosić w trybie ciągłym (dzień + noc) przez tydzień, potem zmień na nową parę, robiąc w miarę możliwości krótką przerwę, choćby nocną, jeśli tak ma być dla Ciebie wygodniej, pamiętaj przy tym o nawilżeniu, jak pisze Kasia i o częstszych wizytach u okulisty.