Autor Wątek: zamglony wzrok (soczewki B&L Softlens)  (Przeczytany 3835 razy)

adam_8769

• Newbie
  • *
zamglony wzrok (soczewki B&L Softlens)
« dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:54:56 am »
Witam.
Postaram sie jak najdokładniej opisac mój problem.

Miesiąc temu byłem na wizycie u okulistki, która zbadała mi wzrok i zapisała mi soczewki 1,0 i promieniu krzywizny 8,4. Dostałem od niej dwutygodniowe Acuvue Advance. Przy nich widziałem dobrze w dal, natomiast kiedy czytałem książkę miałem lekko zamglony wzrok (muisiałem mrugnąć parę razy i na chwilę było ok ale potem problem wracał). Przy wizycie kontrolnej okulistka powiedziała, że porawdopodobnie moja wada wzroku nie wymaga korekcji z bliska (np. przy czytaniu) i poleciła krople do oczu SEE L'EAU EyeCare, które kupiłem jednak nie rozwiązały problemu.

Tydzień temu zmieniłem soczewki na B&L Softlens, miesięczne o dokładnie takich parametrach jak powyżej (1,0, 8,4) oraz płyn Zero-Seven Refreshing. Obecnie widze jeszcze gorzej. Kiedy siedze w pomieszczeniu to obraz powoli zachodzi mgłą, aż widzę "mleko" czyli nic. Jak mrugne to nie ma dużej poprawy, muszę wręcz pocierać powieki. Jest to straszliwie uciążliwe i nie wiem co może być przyczyną Dodatkowo ma wrażenie że jak przez chwilę widzę dobrze to lewe oko jakby dostosowuje ostrość. Jest to dziwne bo np. patrzę na np. drzewo i widzę je ostro za chwilę nie i za chwile znowu. Co to może oznaczać?

Mam nadzieje że opisałem dokładnie mój problem. W razie pytań na pewno odpowiem bo przyznam szczerze że jestem troche rozczarowany soczewkami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: zamglony wzrok (soczewki B&L Softlens)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2010, 12:17:58 am »
oj coś chyba pokręciłeś z parametrami, Advance są w krzywiźnie 8,3 i 8,7, więc może dostałeć Oasys, napisz proszę jakie soflens nosisz, bo tu z parametrami też coś mi nie gra. Wszystkie objawy sugerują złe dopasowanie soczewki, czekam na info
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »