Autor Wątek: CIBA VISION - które soczewki?  (Przeczytany 5531 razy)

lizzie

• Newbie
  • *
CIBA VISION - które soczewki?
« dnia: Październik 15, 2010, 09:14:48 pm »
Zastanawiam się nad wypróbowaniem kolorowych soczewek kontaktowych, normalnie noszę AIR OPTIX AQUA i jestem z nich bardzo zadowolona, dlatego zaczęłam zastanawiać się nad jakimś produktem CIBA VISION. Mam zielone tęczówki i chciałabym zmienić kolor oczu na niebieski lub brązowy. Zależy mi zarówno na ładnej, wyrazistej barwie jak i na tym, by kolor nie wyglądał bardzo nienaturalnie (jak na niektórych zdjęciach za mocno podkolorowanych w photoshopie). Czy macie jakieś doświadczenia związane z soczewkami z linii FreshLook ONE DAY/FreshLook Colors/FreshLook ColorBlends i czy możecie podzielić się ze mną nimi (ewentualnie coś doradzić)?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: CIBA VISION - które soczewki?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2010, 12:17:45 am »
Jeśli zależy Ci na naturalnej zmianie to polecam soczewki freshlook colorblends, colors są bardzo intensywne i raczej do np. ciemnych oczu, z one day nie miałam do czynienia, wiem tylko, że cenowo wychodzą drogo. Dla delikatnego podkreślenia możesz spróbować focus softcolors evergreen lub aqua (te mogą być mniej widoczne). Pamiętaj jednak, że żadna z powyższych soczewek nie da Ci takiego komfortu jak Air Optix Aqua, ponieważ są one z zupełnie innego materiału i bez nawilżenia, przepuszczalność tlenu dla tych soczewek jest także niższa.

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2010, 03:48:13 pm »
Witam. Zgadzam się powyżej z koleżanką, przed zakupem soczewek kolorowych należałoby skonsultować zakup z lekarzem okulistą, gdyż soczewka kolorowa ma większą średnicę niż Air Optix i może się okazać że pojawią się dolegliwości w noszeniu. Pozdrawiam.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2010, 09:00:13 am »
Zapomniałam o tym Kasiu :) dodam jeszcze, że w przypadku soczewek z wyraźną tęczówką czasem obraz może się zamazywać, zwłaszcza, kiedy soczewka jest źle dopasowana, lub np. oko jest mocno przesuszone.