Autor Wątek: Dziwny problem  (Przeczytany 3566 razy)

krissk

• Newbie
  • *
Dziwny problem
« dnia: Listopad 24, 2010, 03:30:07 pm »
Witam! Noszę od jakiegoś czasu soczewki toryczne Air Optix i nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo nie robiłem sobie testu zakrywając jedno oko ale zauważyłem taką rzecz dosyć dziwną, otóż lewą soczewką widzę trochę niewyraźny obraz z bliska tak do 1,5 metra powiedzmy, prawą na te odległości widzę idealnie, natomiast na odległości powiedzmy powyżej 3 metrów widzę zdecydowanie lepiej już lewą soczewką. Powiedzcie mi czym to może być spowodowane ? Dodam że mam okulary o takich samych parametrach i też jest to samo zjawisko. Moja wada: OP: sf -0,75 cyl -1,25 oś 180 OL: sf -1,00 cyl -1,75 oś 20. Parametry mam raczej dobrze dobrane, u 3 okulistów był ten sam wynik. Dodam jeszcze że jak patrze bez żadnej korekcji to jest też tak samo, czy może moje oczy mają taką wadę której nie da się skorygować ? Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Dziwny problem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2010, 10:44:15 pm »
koryguje się widzenie obuoczne, więc jeśli łącznie lewym i prawym okiem widzisz dobrze, to jest ok. W życiu cdziennym nie patrzymy tylko jednym okiem. Korekcję dobiera się na każde oko odrębnie. To jak widzisz w danym momencie może być spowodowane różnymi czynnikami, możesz powtarzać sobie ten test codziennie o różniej porze dnia i każdy wynik może być różny. Myślę, że najbardziej fachową odpowiedź usłyszysz od swojego okulisty. A czy jest to dla Ciebie jakiś problem, który przeszkadza Ci na codzień, czy po prostu jesteś ciekawy skąd bierze się taka przypadłość?

krissk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2010, 10:59:51 am »
No właśnie trochę przeszkadza, bo np. jak pracuje przy komputerze to jak patrzę na oba oczy to na to lewe czuję że widzę słabiej i przez to ogólny obraz nie jest zbyt wyraźny albo jak czytam gazetę to tak samo. Byłem już u okulisty ale powiedział że mam idealnie dobrane parametry i że oko powinno się przyzwyczaić, tylko że coś długo to trwa. Spróbuję może inne soczewki np. Soflensy acha i jeszcze dodam, że na lewej soczewce jak np. jadę w nocy autem to światła innych samochodów tak jakby promieniują w lewą stronę, na prawej jest ok, trochę to przeszkadza podczas jazdy. Jaka może być tego przyczyna ? Soczewka źle się układa na oku czy może jednak parametry ?

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2011, 11:22:46 am »
Witam. Mam następujące zapytania co do tej sytuacji. Czy to samo zjawisko występuje przy noszeniu okularów?. Czy mogłabym prosić o podanie rzeczywistych osi przy okularach?. Bo obawiam się że problem tkwi przy osiach, ale chętnie bym chciała się dowiedzieć jakie osie zostały rzeczywiste wypisane przez lekarza do okularów. Pozdrawiam.