Autor Wątek: Przejście z Accuvue2 na Ciba airoptix - problemy  (Przeczytany 3406 razy)

joggerka

• Newbie
  • *
Przejście z Accuvue2 na Ciba airoptix - problemy
« dnia: Grudzień 10, 2010, 09:07:19 am »
Witam,
od dawna nosilam soczewki Accuvue 2 i byłam z nich bardzo zadowolona, aczkolwiek lekarz mi zalecił zmianę na CIBA Vision Air Optix, bo moje oczy były bardzo niedotlenione (noszę soczewki czasami nawet 14h...). Zalecił dodatkowo powiększenie mocy o (-0,25). Kupiłam więc soczewki CIBA o odpowiednio większych mocach i po ich nałożeniu okazało się, że widzę znacznie gorzej (nawet o 1/4 gorzej niż w tych Accuvue 2) - mimo, iż te CIBA mam o większych mocach. Nie wiem teraz w czym jest problem. Czy jest możliwe, że soczewki o tych samych mocach, ale innych producentów różnią się ostrością widzenia?
Czy jest możliwe, że ostrość widzenia jest spowodowane różnicą w krzywiźnie (Accuvue 2 miała 8.7, a CIBA 8.6)...?

Mam ochotę wywalić te soczewki CIBA do kosza, bo czuję się w nich strasznie "ślepo"....

Czy ktoś z was miał podobny problem? Nie wiem, może na opakowaniu została źle zaznaczona moc, a w środku są o wiele słabsze soczewki...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

KasiaZ

• Newbie
  • *
Re: Przejście z Accuvue2 na Ciba airoptix - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2010, 04:02:37 pm »
Witam. Najprawdopodobniej jest to wynik krzywizny, która nie jest odpowiednia do soczewek Acuvue 2. Soczewki Acuvue 2 są produkowane w dwóch krzywiznach: 8.3 i 8.7, natomiast Air Optix Aqua są produkowane w krzywiźnie: 8.6. Obawiam się że lekarz trochę pochopnie podszedł do zmiany soczewek nie patrząc na rozmiar a nawet nie proponując próbnych takich soczewek do przetestowania. Proponuje udać się z powrotem do tego lekarza i przedstawić ten problem lub zmienić na innego fachowego specjalistę. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »