Autor Wątek: Pierwsze soczewki.  (Przeczytany 4411 razy)

Nejvii

• Newbie
  • *
Pierwsze soczewki.
« dnia: Styczeń 29, 2011, 10:42:36 am »
Witam,
Chciałabym zacząć nosić soczewki. Myślałam o zakupie ich przez internet, ponieważ są tańsze niż u optyka, ale jako że będzie to mój pierwszy raz nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Tak więć mam parę pytań:
Przede wszystkim gdzie będzie tanio i bezpiecznie?
Również nie wiem jakie mam wybrać, jaka firma? I czy może zaistnieć sytuacją, że soczewka nie będzie pasowała na oko?
Mam wadę: OP: -4,5; OL: -2,75; słyszałam że należy brać soczewki i 0,5 słabsze, ponieważ przylegają one bezpośrednio do oka. Czy to prawda?
Co potrzebuję do soczewek? Płyny etc.?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Safin

• Newbie
  • *
Re: Pierwsze soczewki.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:02:15 am »
Na początku powinnaś pójść do specjalisty. On pomoże Ci dobrać odpowiednie soczewki i nauczy Cię jak je zakładać i pielęgnować. Warto kupować poprzez internet - wychodzi to dużo taniej. Polecam www.szkla.com :)

http://www.youtube.com/watch?v=h_L-6PYaoxQ :)

mysza

• Newbie
  • *
Re: Pierwsze soczewki.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2011, 11:09:53 am »
Dokładnie tak jak mówi Safin, musisz najpierw iść do okulisty. On ci przepisze odpowiednie szkła, sprawdzi czy nie ma żadnych przeciwwskazań do ich noszenia  :)  pierwszą parę kupisz od okulisty a później, jak najbardziej polecam szkla.com ;p specjalista poleci cie również odpowiedni płyn do soczewek...
Najważniejsze to pamiętaj NIE dobieraj soczewek na własną rękę, bo możesz pogorszyć stan swojego wzroku...