Autor Wątek: Problem z założeniem soczewek u okulisty  (Przeczytany 3690 razy)

palbero

• Newbie
  • *
Problem z założeniem soczewek u okulisty
« dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:53:56 am »
Witam
Tak jak wiele osób chciałbym zacząć nosić soczewki, po rozmowie z rodzicami i paroma osobami poszedłem do specjalisty...
Lekarz wykonał potrzebne badania i przeszedł do zakładania soczewek próbnych. W czasie badań uprzedził, że może być problem, gdyż mam głęboko osadzone oczy.
W każdym razie, kiedy tylko zobaczyłem ogromny paluch pani doktor, odruchowo zacząłem spinać powieki, pierwszy raz w życiu ktoś mi próbował coś wsadzić do oka. Pani doktor częściowo zrażona powtórzyła próby 2 razy, soczewka osiadła na białku, ale przy ruchu gałki ocznej w dół wypadała. Po 3 próbie lekarz stwierdził, że nie mam szans na noszenie soczewek. W końcu nie wiem co było przyczyną tej diagnozy, warunki fizyczne, czy też odruchy...
W domu próbowałem sobie samemu dotknąć białka oka itp.... odkryłem że kiedy ja to robię sam przed lustrem, nie mam z tym problemów, ale kiedy osoba obca próbuje to zrobić... nie ma szans, powieki szaleją hmm//
  Chciałbym wiedzieć, czy mimo diagnozy pani doktor mam jednak szanse na soczewki, bo po paru przemyśleniach wydaje mi się, że nie do końca miała racje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Problem z założeniem soczewek u okulisty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2011, 01:43:33 pm »
Podobne odruchy ma wiele osób. Dlatego pacjent może samodzielnie założyć soczewkę pod okiem okulisty. Zalecamy ponowną konsultację z lekarzem okulistą. A jesli decyzja będzie podobna, czyli lekarz nie zaleci noszego soczewek należy koniecznie dopytać o przyczynę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »