Autor Wątek: czy dobrze dobrane soczewki ?  (Przeczytany 3967 razy)

carmell

• Newbie
  • *
czy dobrze dobrane soczewki ?
« dnia: Wrzesień 19, 2011, 07:39:00 pm »
Witam,
 mam pewien problem...
Zacznę może od tego, że jestem na tym forum po raz pierwszy i nie wiem nawet czy w odpowiednim miejscu rozpoczynam wątek, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Albowiem ok. półtora miesiąca temu złożyłam w salonie optycznym zamówienie na szkła kontaktowe. Mam astygmatyzm, aż wstyd się przyznać... ale  nie wiem dokładnie jaka mam wadę wzroku. Gdy kupowałam okulary, na zamówieniu jest napisane  sfera (+1,5 i nizej tak samo), cylinder (1,75 a niżej 1,5).

Lecz nie na tym mój problem polega.
Soczewki, odebrałam z salonu i na opakowaniach, przeczytałam, że mają tę samą moc.! Co teraz?? Czy tak powinno być?

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś się na tym trochę zna.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: czy dobrze dobrane soczewki ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2011, 02:42:00 pm »
Witam,

Soczewki muszą zostać dobrane przez lekarza okulistę. Wartośc korekcji okularowej nie jest w tym przypadku wystarczająca.
Każda soczewka inaczej reaguje z okiem, różni się materiałem z jakiego jest wykonana, konstrukcją, nawilżeniem itd.
Konieczna w tym przypadku jest wizyta u okulisty, który dobierze soczewkę i przeprowadzi test jej dopasowania. Najpierw po 30 minutach noszenia soczewki, poźniej po dwóch tygodniach na pierwszej kontroli.

Pozdrawiam,
Kasia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »