Autor Wątek: Migreny od soczewek  (Przeczytany 3516 razy)

fuchsd

• Newbie
  • *
Migreny od soczewek
« dnia: Październik 17, 2011, 07:51:12 am »
Witajcie,

mam problem w postaci migren spowodowanych używaniem soczewek kontaktowach.
Soczewki byly dobrane przez super-specjaliste chirurga okuliste.Nie mam przeciwskazań do noszenia soczewek.
Testowałam 5 rodzajów soczewek z najwyższej półki (
CIBA, CooperVistion, Bausche, Oasis...zarówno jednodniowe jak i miesięczne)
i historia jest za każdym razem taka sama:
wkladam soczeki-mija 10min-dostaje straszliwej migreny-wyciagam soczewki-5min - jestem zdrowa.
mam stwierdzone suche oko.
Moce soczewek są poprawne, próbowałam też o 0,25 dioptrii słabsze - sprowadza się też do migreny,
aczkolwiek nieco mniejszej.
Jeszcze bardziej zmniejszać moce szkiel nie ma sensu zakładać,bo owszem,głowa mnie
nie boli,ale nic nie widze no i wzrok się pograsza,jeśli mam złą korekcję, co jest oczywiste.
W okularach o mocnach takich jak soczewki jest ok.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Migreny od soczewek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2011, 11:14:09 am »
Witam,

Dobrze dobrane soczewki nie powinny powodować migreny. Nalezy pamiętać, że każde oko jest niepowtarzalne - dlatego nawet cieszącie się doskonałą renomą soczewki nie sprawdzą się u wszystkich. Okulistyczne badanie powinno przebiegać następująco: Lekarz dobiera soczewkę, następnie pacjent zakłada ją i czeka 30 min - po tym czasie lekarz sprawdza czy soczewka została dobrze dopasowana. Następna wizyta kontrolna odbywa się dwa tygodnie później - lekarz sprawdza dopasowanie soczewki do oka pacjenta. Proszę pamiętać, że sama migrena może (ale nie musi) być oznaką innych chorób. Dlatego radzę zasięgnąć porady lekarza specjalistów (neurologa oraz okulisty)

Pozdrawiam,
Katarzyna
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »