Autor Wątek: Eyeye I-Max All in One BARNAUX  (Przeczytany 5779 razy)

pytanie

• Newbie
  • *
Eyeye I-Max All in One BARNAUX
« dnia: Grudzień 23, 2011, 01:06:10 am »
Witam!
Chciałabym zacząć używać płynu Eyeye I-Max All in One BARNAUX , który jest dedykowany do soczewek silikonowo-hydrożelowych (wcześniej używałam BioTrue). Na ulotce jest adnotacja, że nie może być on używany do soczewek zbudowanych z polimerów jonowych. Noszę soczewki Acuvue Oasys i nie wiem czy to przeciwwskazanie dotyczy też ich? Podejrzewam, że nie bo są to jednak soczewki silikonowo-hydrożelowe...
Dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Eyeye I-Max All in One BARNAUX
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2011, 01:28:13 pm »
Możesz spokojnie używać płynu Eyeye I-Max All in One BARNAUX Jest on polecany do czyszczenia, dezynfekcji i pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych.
Wyczerpujące informacje oraz opis działania płynu znajdziesz na stronie producenta:
http://eyeye.pl/pl,mp_view-produkty-miękkie-3-Pielęgnacja-0.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

abid.ali

• Newbie
  • *
Re: Eyeye I-Max All in One BARNAUX
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2013, 08:56:21 am »
Ja przy moim wcześniej już wspomnianym Solo Care Aqua nigdy nie czyszczę mechanicznie. Okulistka powiedziała, że skoro ściągam soczewki na noc to one spokojnie zdążą się przez te kilka godzin same oczyścić. Z resztą noszę soczewki z dodatkowym nawilżaniem i pocieranie mogłoby im zaszkodzić. Wychodzę z założenia, że skoro płyn ma formułę "no rub" to znaczy, że nie trzeba pocierać :wink: