Autor Wątek: Jakie soczewki kolorowe PILNIE  (Przeczytany 5914 razy)

michas933

• Newbie
  • *
Jakie soczewki kolorowe PILNIE
« dnia: Grudzień 26, 2011, 04:51:02 pm »
Pilnie prosze o pomoc w doboze soczewek kolorowych
Juz prawie 2 lata nosze Focus Softcolors i w pracy gdzie powietrze jest niezbyt wilgotne zwlaszcza na nocnej zmianie bardzo sa niewygodne jakby ktos mi palca w oko wkladal a w teorii chyba wysuszaja mi oko7
Mam pytanie czy z soczewkami innych firm moge miec ten sam problem czy poprostu wszystkie kolorowe tak maja ? Problemy nie pojawiaja sie tylko w pracy czasem przy juz ok 6/8 godzinnym noszeniu objawy sa podobne i nie wiem czy musze zrezygnowac z kolorowych czy wybrac inne

Prosze o p[ilna pomoc bo wlasnei mi sie skonczyly
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Jakie soczewki kolorowe PILNIE
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2011, 01:04:45 pm »
Po pierwsze soczewki kontaktowe muszą być dobrane przez specjalistę indywidualnie do oka pacjenta ponieważ każde oko reaguje na daną soczewkę w sposób indywidualny. Czyli co sprawdza się w jendym przypadku niekoniecznie musi sprawdzić się w drugim. Istotne również czy problemy pojawiły się dopiero ostatnio (piszesz, że nosisz soczewki od dwóch lat - czy uczucie dyskomfortu trwa od początku noszenia soczewek? Jeśli tak należy jak najszybciej razem z okulistą dobrać inny model. Ważne równiez czy używasz kropli do oczu. Zwłaszcza jeśli pracujesz nocą i w warunkach gdy powietrze jest suche - oko wymaga dodatkowego nawilzenia. Dlatego warto pamietać o specjalnych, nawilżających, odżywiajacych oraz chroniących kroplach do oczu:
np: http://www.szkla.com/139_eyeye-hydracla ... 15-ml.html

michas933

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2011, 02:49:11 pm »
Tak sie sklada ze nie wiem czy ufac swojemu okulicie z Vision Express z racji ze jest tam dosc drogo w porownaniu do konkurencji to raz dostaje soczewki 8,6/14 a innym razem 8,7/14,3 choc innej firmy ale to raczej znaczenia nie ma , w dodatku narzuca mi moc taka sama na kazde oko skoro prawym widze o wiele lepiej i czulem sie o wiele lepiej majac na prawym delikatnie slabsze . I nie wiem czy udac sie do nich czy kupic poprzez @ i zaoszczedzic ok 100zl z racji ze musze kupic 2 opakowania po 6 szt

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2012, 01:35:52 pm »
Oczywiście, jeśli Twoja wada w jednym oku jest mniejsza niż w drugim absolutnie nie powinieneś nosić identycznych mocy, tylko dopasowane do wady. Radzimy jednak przed zakupem (np przez Internet) skontaktować się z okulistą. Może przydatna będzie zmiana lekarza? Pamiętaj, że podczas noszenia soczewek powinieneś czuć się komfortowo. A zaufanie do swojego okulisty jest sprawą istotną.

Zapraszamy na badania do Krakowa ul. Batorego 25 :)