Autor Wątek: zmiana producenta soczewek Ait optix na Coopery  (Przeczytany 4390 razy)

boost2010

• Newbie
  • *
zmiana producenta soczewek Ait optix na Coopery
« dnia: Grudzień 31, 2011, 03:41:33 pm »
Witam,'
Mam 19 lat i od ponad roku nosze soczewki. Na początku nosiłem zwykłe Acuvue Oasys (szczerze nie byłem zadowolony). Teraz nosze Air optix dla astygmatyków. Jestem jeszcze młody, oko się w pełni jeszcze nie rozwinęło i niestety z roku na rok będę miał wadę większą :(
Właśnie skoczyły mi się optixy z którymi nie miałem większych problemów. Raz uszkodziłem soczewkę przy wyciągania z hermetycznego opakowania. Przy dłuższym noszeniu od 6 do 22 zdarzają mi się zamroczenia/ nieostrości/zamglenia nie wiem jak to opisać. Nie powinien tak długo nosiciel soczewek no ale cóż... Ogólnie moje oczy nie lubią soczewek :( Pani okulistka tak mi powiedziała... Na gałce mam żyłki i czasami robią mi się cysty na powiekach (to chyba efekt nie dotlenienia...)
Teoretycznie te soczewki są na miesiąc czasem zdarza mi się nosić o tydzień dłużej.
Teraz skoczyły mi się optixy i tak się zastanawiam czy nie kupić soczewek jakiegoś innego producenta :) Podobno bardzo dobre są  Cooper Vision Biofinity Toric taka żelka.
Cena za 3 szt na miesiąc różni się kilka złotych i tak się zastanawiam czy aby nie spróbować nowych...
Nie konsultowałem się z okulistką jeszcze w tej sprawie. Nie chce kupować w ciemno i zmarnować pieniędzy...
Moje wytyczne co do Optixów są takie (spisuje z opakowania)
BC 8.7 DIA 14.7
PWR -5,50
CYL -0.75 AXIS 170'

oraz
BC 8.7 DIA 14.7
PWR -4,50
CYL -0.75 AXIS 010
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: zmiana producenta soczewek Ait optix na Coopery
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2012, 02:11:48 pm »
Absolutnie nie powinieneś nosić soczewek dłużej niż wynosi czas ich użytkowania podany na opakowaniu. Jest to szkodliwe dla oczu, a Twoje jak sam wiesz są bardzo wrażliwe. Przyczyną wspomnianych przez Ciebie cyst może być np infekcja lub przewlekły stan zapalny. Aby im zapobiec należy restrykcyjnie przestrzegać zasad higieny, zwłaszcza nosząc soczewki kontaktowe - należy je czyścić i dezynfekować oraz zawsze  zakładać je i zdejmować dokładnie umytymi rękoma. Może warto też pomyśleć o zmianie soczewek na okulary, jest wiele modnych, twarzowych modeli w rozsądnych cenach: http://okulary.szkla.com/meskie.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »