Autor Wątek: źle dobrany cylinder?  (Przeczytany 3995 razy)

evelunka

• Newbie
  • *
źle dobrany cylinder?
« dnia: Marzec 18, 2011, 11:51:25 am »
Witam,
w vision expres dobrano mi soczewki. Mam jednak wrażenie ,że nieco źle widzę na prawe oko.
Moja wada wzroku to: prawe oko : sfera : -1,25 cylinder -1,50 ; lewe oko: sfera: -1,75 cylinder -1,25 . Soczewki zostały dobrane następujące : prawe oko -1,25 i cylinder -1,25 ,zaś lewe oko takie samo jak wada czyli -1,75 i cylinder -1,25 .
Noszę te soczewki od 3 dni dopiero ,ale dzisiaj j=wyraźnie już widzę ,że prawe oko ma slabszą ostrość. Lekarz powiedział ,że soczewki muszą mieć mniejszą moc niż okulary ,ale dlaczego w takim razie soczewka na lewe oko pokrywa się z wadą okularową, a na prawe oko jest miejsza o -0,25 ?
Nie wiem czy mam iść reklamować ,czy przyzwyczaić oko...?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: źle dobrany cylinder?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2011, 03:38:54 pm »
Powinnaś poinformować o tym okulistę.
Okulista nie dobiera soczewek metodą chybil trafił, ale dopasowuje je indywidualnie do oka pacjenta. Badania powinno mieć następujący schemat: Po dobraniu przez lekarza okulistę soczewki, pacjent czeka 30 minut, następnie lekarz sprawdza dopasowanie soczewki. Po dwóch tygodniach przeprowadzana jest kontrola czy soczewka została dobrze dopasowana, a następnie po kolejnych dwóch tygodniach sprawdza się jak soczewka jest tolerowana przez pacjenta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »