Autor Wątek: Biofinity Toric a Proclear Toric Coopervision  (Przeczytany 3322 razy)

Gyal

• Newbie
  • *
Biofinity Toric a Proclear Toric Coopervision
« dnia: Luty 06, 2012, 02:53:10 pm »
Witam,
mam dylemat między soczewkami torycznymi Proclear Coopervision a Biofinity Coopervision... Z tego co się dowiedziałam Proclar są soczewkami starej gerenacji (hydrożel), który nie ma dużej przepuszczalności tlenu, tym samym nie jest to zdrowe dla oczu.  Natomiast Biofinity są silikonowo-hydrożelowe - nowa generacja, większa przepuszczalność tlenu i zdrowsze dla oczu. Dodatkowo, Biofinity są mniej uwodnione niż Proclear, dzięki czemu mniej wysuszają oko (żel 'nie lubi' tracić wody, więc im więcej wody w soczewce tym bardziej wysusza oko). Nosiłam już oba produkty i teraz mam dylemat. Skoro Biofinity są teoretycznie lepsze, nowsze, zdrowsze, dlaczego to Proclary są zawsze i wszędzie sporo droższe? Nie wiem, co wybrać. Dodam, że mam problem z suchością oczu, drażnieniem podczas noszenia (np. mrużę oczy), wydaje mi się, że paradoksalnie w Proclearach było mi NIECO wygodniej tzn. mogłam nosić je dłużej niż Biofinity bez dyskomfortu, chociaż na Biofinity też nie narzekam zbytnio (teraz noszę Air Optixy, to dopiero MASAKRA - też soczewka niby silikonowo-hydrożelowa, czyli nowej generacji).
Co myślicie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »