Autor Wątek: Nie mogę nosić soczewek? :(  (Przeczytany 3488 razy)

MroowkaZ

• Newbie
  • *
Nie mogę nosić soczewek? :(
« dnia: Marzec 11, 2012, 11:58:46 pm »
witam! moja przygoda z soczwkami rozpoczęła w tamtym roku w maju. poszłam do niby najlepszego okulisty w mieście, wykonał badanie, przepisał soczewki i oczywiście ponieważ mam astygmatyzm miałam się zgłosić za ok tydzień po odbiór szkieł i pierwszą aplikację soczewek. Uradowana przyszłam za tydzień. Pan na siłe wsadził mi soczewki do oka po czym wysłał do pani do rejestracji żeby mi opowiedziała jak się samemu wkłada i wyjmuje. Oczywiście w domu się namęczyłam jak nie wiem co żeby je zdjąć, ale w sumie nie było tak źle. Jedyne co mnie zaniepokoiło to fakt, że zaraz po wyjściu z gabinetu czułam coś pod powieką, jakby ciało obce. Ale pani powiedziała, że tak moze być. Ok. Następnego dnia znowu to samo. Wieczorem miałam tak czerwone oko, że sama nie rozpoznawałam się w lustrze. Kiedy próbowałam zdjąć soczewkę miałam wrażenie, że przyrosła się do oka! W ogóle się nie przesuwała po gałce ocznej. Ale udało się z wielkim trudem. dnia nastepnego obudziałam się z okiem zaropiałym do granic możliwości, potworną nadwrażliwością na światło. Ponieważ był to weekend postanowiłam poczekać do poniedziałku i z rana uderzyć do pana doktorka. Oczywiście oko bolało, łzawiło itd. W poniedziałek pan doktorek kiedy mnie zobaczył usmiechnął się tylko, że soczewki wywolały zapalenie spojówek i zaraz temu zaradzimy. Jednak kiedy zobaczył moje oko pod mikroskopem wypisał skierowanie do szpitala - diagnoza - owrzodzenie oka lewego. Zaznacze, że w soczewki nosiłam nie całe dwa dni! W szpitalu krople, antybiotyki i zastrzyki dospojówkowe. Po 2 tygodniach wyszłam. Na noszenie soczewek miałam poczekać kilka miesięcy, po czym po tygodniu od wyjścia ze szpitala owrzodzenie wróciło. Znowu szpital. Kolejny tydzień leczenia, zakaz noszenia soczewek. Od tamtego czasu upłynęło kilka miesięcy postanowiłam pójść do kilku różnych okulistów w celu potwierdzenia diagnozy, że o soczewkach mam zapomnieć. A tu każdy z okulistów potwierdził, że blizna na rogówce nie wygląda jak po zwykłym owrzodzeniu tylko jak po ciele obcym! A soczewka tylko spowodowała rozwój bakterii w ciepłym i wigotnym środowisku. Jak to możliwe? Zanim pan doktorek włożył mi soczewki nie sprawdził czy wszystko z oczami ok, tylko zrobił to tydzien wcześniej! Więc okazało się, że nie soczewki były przyczyną owrzodzenia, bo nie mozliwe ze w ciągu 2 dni rozwinął się aż taki stan zapalny i soczewki moge nosić. Zakupione, założone ok. Po tygodniu noszenia znów uczucie ciała obcego pod tą sama powieką. Wizyta u okulisty wykazała alergiczny obrzęk spojówki pod górną powięką nie związany z soczewkami. Tydzień na kropelkach i znów soczewki. Dwa dni było super, potem uczucie piasku w oczach. Kupiłam sobie krople nawilżające i przeszło. Po czym znów dwa dni później zaczęły mnie bolec oczy tak jakby w oczodołach. Nie drapanie czy uczucie ciała obcego tylko taki normalny ból. I dodatkowo po jakiejś godzinie noszenia soczewek rozmazane widzenie. Jak sobie poszperam w oku i poprzestawiam soczewkę na chwile ostrość wraca po czym znówu wszystko jest zamazane. Oczywiście zdjełam soczewki i rano ból zniknął. Jutro znów ide do okulisty tylko boję się, że może faktycznie nie moge nosić soczewek :( Myślicie, że to możliwe czy mam źle dobrane soczewki?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Nie mogę nosić soczewek? :(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2012, 09:16:44 am »
Co może być przyczyną powinien ocenić lekarz okulista. Radzę bardzo dokładnie opisać mu całą sytuację.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »