Autor Wątek: nie wiem jak dobrac  (Przeczytany 3135 razy)

demontom11

• Newbie
  • *
nie wiem jak dobrac
« dnia: Kwiecień 01, 2012, 07:45:31 pm »
dzień dobru byłem u lekaza i przepisał mi parametry na soczewki i mam problem bo oko lewe mam z astygmatyzmem a prawe tylko sama wadę  a jak wybieram na stronie internetowej soczewki tonie moge wziąć drugiej pary torycznych bez podania cylindra i osi to jak mam kupić jak na jednym oku musze mieć toryczna a na drugim nie . Mam kupić tej samej firmy tylko jedna paczke for astygmatis a drugą normalną ?? pomóż cie a mam jeszcze problem bo różnią sie krzywizną i średnica czy mogą sie różnić ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: nie wiem jak dobrac
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2012, 01:51:03 pm »
Zdecydowanie odradzam zakup soczewek, jeżeli znamy jedynie moc właściwą dla każdego oka.

Pozostałe parametry czyli promień krzywizny i średnica soczewek są koniecznie potrzebne do wygodnego korzystania z tego typu korekcji. Może się bowiem okazać, że zakupi Pan dwa 6-sztukowe opakowania soczewek i już po założeniu pierwszej pary okaże się, że z powodu braku dopasowania powodują dyskomfort.

Najlepszym rozwiązaniem w Pana sytuacji jest udać się do specjalisty, który zajmuje się doborem soczewek i który po badaniach pozostałych parametrów wyznaczy odpowiednie soczewki do przetestowania. Specjalista powinien też ocenić ruchomość soczewek na oczach odpowiednimi testami. Warto zarezerwować sobie wizytę w takim gabinecie, który oferuje soczewki próbne. Wówczas dopiero po okresie sprawdzenia, czy dobrane soczewki spełniają Pana oczekiwania, będzie Pan mógł sobie bez ryzyka kupować soczewki.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »