Autor Wątek: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?  (Przeczytany 5282 razy)

jaa9

• Newbie
  • *
Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
« dnia: Kwiecień 13, 2012, 12:14:42 pm »
Witam,
wykryto u mnie astygmatym i muszę podjąć jego leczenie/korekcję.
Kwestie noszenia okularów chciałbym ominąć gdyż w ogóle się w tym nie widze, dlatego chciałbym sie "leczyc" od razu za pomocą soczewek, czy to możliwe ?

Oczywiście najrozsądniej pojsc do specjalisty i tak też zrobiłem. Zapłaciłem za wizytę w której miałem dobrać soczewki jednak usłyszałem ze najlepiej leczenie rozpocząć od okularów a na soczewki przerzucić się po kilku miesiącach.
Dostałem receptę - SFERA (op)ok  (ol)+0,5. CYLINDER (op) -0,75 (ol)-0,75 OŚ (op)a x 30 (ol)a x 160
Największy problem jest w kwestii pieniężnej dlatego chce do tematu podejść ROZSĄDNIE. Rozumiem ze fajnie jest wypisać recepte na okulary bo jest szansa ze wroce do tego salonu i z usmiechem na twarzy wydam 600 zł na okulary na czym optyk zarobi ale pytanie CZY TO KONIECZNE CZY TO TYLKO DOBRE ROZWIĄZANIE A MOZNA SIE SKUTECZNIE LECZYC SOCZEWKAMI ? Jak wiadomo dzisiaj wszystko sie rozchodzi o kase dlatego bym sie nie zdziwił jakbym mogl rozpoczac leczenie od soczewek ale dostalem recepte na okulary bo dam komus zarobić.

Nie chce chodzic w okularach na codzien, wydatek 500zł przyszedłby mi z wielkim bólem serca bo już na ten moment wiem ze jedyne o czym bede marzył przez najbliższe 2 miesiace to przerzucenie sie na soczewki. I stad moje pytanie do osób obiektywnych, znajacych sie na temacie: czy rzeczywiscie przy mojej wadzie trzeba zacząć od okularów?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Rozpoczecie "leczenia" soczewkami bez kupna okularów ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2012, 02:04:04 pm »
Jeśli astygmatyzm jest mały tzn. do -1,5 mocy (czyli tak jak w Pana przypadku) może Pan bez problemu zacząć od razu od soczewek kontaktowych.

Natomiast jeśli chodzi o okulary, wcale nie musi to być wydatek rzędu kilkuset złotych. Polecam stronę: http://okulary.szkla.com/okulary9999.ht ... -04-11_DDD

Pozdrawiam:)

jaa9

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2012, 04:42:45 pm »
czyli recepta ktora dostałem na okulary pokrywa sie z parametrami soczewek jakie powinienem zamówić i juz nie ma potrzeby isc na kolejna konsultacje ?
wystarczy zamowic odpowiedni komplet i np pod okiem kogos znajomego kto jest w temacie nauczyc sie zakładać soczewki ?

na recepcie w polu sfera na (lewe oko) jest zaznaczone +0,5 natomiast na (prawe oko) jest napis pl (jesli dobrze czytam) - czyli na prawe oko moc soczewki ma być 0 ?

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2012, 02:16:49 pm »
Niestety, musi Pan udać się do lekarza ponownie (soczewek kontaktowych nie można dobierać na podstawie recepty na okulary!). Może uda się zrobić to bezpłatnie? (w końcu prosił Pan o receptę na soczewki). Poinstruowanie jak zakładać soczewki także lepiej pozostawić lekarzowi.

Kajuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2012, 09:40:07 am »
500 zł? Hm, chyba nie. Ja kupiłam okulary z soczewkami tylko za 60 zł. Co prawda mam inną wadę wzroku (tylko minusy), więc możliwe że Twoje szkła będą droższe. (Kupowałam okulary w Fielmannie jakby się kto pytał).

Moim zdaniem warto jest mieć okulary na wszelki wypadek. Poza tym wiele osób nosi soczewki "do wyjścia", a okulary w domu - co moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem.

jacelulyc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2014, 11:04:04 am »
jak zakładać soczewki także lepiej pozostawić lekarzowi.

justynka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2014, 03:52:37 pm »
Mimo wszystko lepiej skonsultować wybór z lekarzem.

puszeczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2014, 11:37:39 pm »
Wiesz wydaje mi się, że powinieneś się trzymać ściśle zaleceń lekarza, ewentulanie jesli masz watpliwosci wybrac siędo innego, ale nie szukaj takich rad na forum..