Autor Wątek: Czerwone i piekące oczy - alergia;(  (Przeczytany 16523 razy)

Ewelinkaa

• Newbie
  • *
Czerwone i piekące oczy - alergia;(
« dnia: Marzec 28, 2008, 06:33:17 pm »
noszę soczewki od 3 lat i dotychczas nie narzekałam,ale od wakacji mam problem..moja okulistka powiedziała mi ze mam alergie prawdopodobnie na kurz(ale nie wiadomo do konca) i nie wiem co zrobić. Używam różnych kropel i nawilżajacych i przeciwalergicznych które wcale nie sa tanie...ale nie pomagają;/ Moje oczy wieczorami sa czerwone przypominaja wygladem zapalenie spojowek, pieką i pekaja naczynka;/ nie wiem jak sie z tego wyleczyc...uzywam dosc dobrych soczewek firmy Zeiss poleconych przez okulistkę i nie sadze zeby rodzaj soczewek miał wpływ na zaczerwienienie oczu..teraz chodzenie w okularach nie jest dla mnie juz za wygodne choc alby ulżyć oczom noszę je w domu a dodam ze mam dosc dużą wadę -4.5:( pomożcie moze ktos z was miał podobny problem i jakos sobie z nim poradził!!liczę na pomoc:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Ewelinkaa »

rruuddyy2

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:37:00 pm »
Witam.ten twój problem to troszke podobny do mojego może  nie masz alergii tylko twoje oczy sa uczulone na te soczewki nie tyle na soczewki ale na material z ktorego sa wyprodukowane  lub na płyn do soczewek powinnas spróbowac innych soczewek teraz mozna kupic pojedyncze sztuki tylko nie wszyscy sprzedawcy maja pojedyncze sztuki musisz poszukać.JA nosze soczewki od poczatku jak weszły na polski rynek a moja wada chętnie bym się z tobą zamienił :cry:  pozdrawiam i powodzenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez rruuddyy2 »

Aniaaaa

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2008, 04:02:42 pm »
Polecam soczewki firmy johnson&johnson nosze je i są naprawde rewelacyjne.. :) Nie wysuszają,są świetne :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Aniaaaa »

Brusta

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2008, 03:43:13 pm »
Możesz spróbować pod okiem specjalisty noszenia soczewek jednorazowych albo silikonowo-hydrożelowych, są miesięczne i dwutygodniowe. Być może Twoje soczewki powodują, że Twoje oczy się "duszą", bo mają za mało tlenu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Brusta »

Martu$

• Newbie
  • *
Re: Czerwone i piekące oczy - alergia;(
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2009, 03:35:09 pm »
Mam ten sam problem, 6 lat noszenia soczewek bez problemów. A od stycznia nagle niewiadomo skąd alergia. Nie noszę soczewek 5 miesięcy w ogóle, a Pani okulistka nadal nie wie co zrobić. Najpierw postulowała alergie na soczewki ( nie zakładałam) + 3 różne rodzaje kropli siedem razy dziennie + maść na noc... Nie pomogło. Potem makijaż i krople. Nic nowego. Nie wiem na co uczulenie bo nie jestem uczulona na pyłki kurze czy inne... Nie wiem co robić, naprawdę. Pomóżcie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

malwi-18

• Newbie
  • *
czerwone oczy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2009, 01:18:14 pm »
Witam, kilka dni temu postanowiłam zacząć nosić soczewki kontaktowe. W trakcie wizyty, pani doktor przepisała mi 1-miesięczne soczewki, które nosiłam pierwszego dnia bez problemów przez kilka godzin. Następnego dnia, kiedy włożyłam soczewkę do oka, oko zaczęło mnie bardzo mocno szczypać, łzawić. Zaczęły mi również pękać żyłki w oku. Nie wytrzymałam i po jakichś 15 min wyjęłam soczewkę z oka. Próbę ponowiłam za kilka godzin i tym razem założyłam soczewkę do drugiego oka.  Znowu to samo. Poszłam do pani doktor i dowiedziałam się, że mogę mieć uczulenie na soczewki kontaktowe. Przepisała mi krople Optive ale zaznaczyła, że nie wie czy ich stosowanie coś zmieni. Dzisiaj ponownie założyłam soczewki kontaktowe i znowu zaczęły mi łzawić oczy i pękać żyłki. Czy wg was rzeczywiście mam uczulenie na soczewki? Czy to oznacza, że nie będę mogła nigdy ich stosować? W przyszłym roku wychodzę za mąż i nie wyobrażam sobie siebie w suknie ślubnej i w okularach...

jola

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2009, 09:14:36 pm »
moze jestes uczulona na silikon i nie tolerujesz soczewek, ktore zawieraja ten skladnik

Iglak30

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2009, 08:26:50 pm »
Nosiłem bezproblemowo okolo 4 lata szkła kontaktowe. Juz od roku niestety juz nie . Bylem u kilku okulistow ,bralem rozne masci ,krople i wszystko co mozna wymieniac i nic nie pomoglo Probowalem chyba wszystkich rodzai i firm szkiel kontaktowcyh oraz plynow . Nie mam zadnej alergii w oczach ani zadnego zespolu suchego oka itp .Moje objawy po zalozeniu kontaktow to uczucie ciala obcego w oku Moge je zalozyc i wytrzymac max okolo 3-4 godzin ,po tym czasie dyskomfort coraz bardziej sie nasila i jest do niedowytrzymania :-( Stracilem juz nadzieje ze bede mogl normalnie jak dawniej nosic kontakty .Nienawidze okularow i nigdy nie moge sie do nich przyzwyczaic .

malgorzata

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2009, 12:41:00 pm »
hej, szukam wyjścia z bardzo podobnej sytuacji. Nosiłam soczewki przez rok, aż w marcu tego roku zaczęły się problemy z oczami jak te opisane przez Ciebie (czerwone piekące oczy, męczące się bardzo szybko). 5 miesięcy nie nosiłam soczewek wcale, w tym 2 miesiące leczyłam się na zapalenie spojówek, ale gdy po tym czasie wróciłam do soczewek problem znów się pojawił i pomimo powrotu do okularów oczy nie są zdrowe. Może to jest efekt jakiegoś wirusa, a może uaktywnił się w tym roku jakiś nowy alergen....nie wiem. W każdym razie mój problem zaczął się po 5 dniach wysokiej gorączki. Jednego z tych dni musiałam założyć soczewki i wtedy wszystko się zaczęło. Teraz chcę spróbować soczewek jednodniowych Johnsona.... pozdrawiam

danatiel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2010, 08:09:43 am »
Czesc,
mam w zasadzie identyczny problem, soczewki nosilem 4 lata bez problemu, po czym w zeszle wakacje zaczely sie problemy: mialem pierwsza w swoim zyciu alergie (nie wiem dokladnie na co) - dostalem jakies ogolnie lekarstwa odczulajace i praktycznie od razu pomoglo, wiec to nic powaznego. Mniej wiecej w tym samym czasie zaczely sie problemy z oczami - cale przekrwione i piekace. Bylem w sumie u 4 okulistow, stosowalem roznego rodzaju masci i krople, slyszalem tez rozne diagnozy: ze to moze byc bakteryjne, co okazalo sie nieprawda, po tym, jak poszedlem na specjalistyczne badania, ze to moze byc od suchego powietrza, co tez nie jest prawda - badalem higrometrem wilgotnosc w pracy i w domu, a ostatecznie, ze moge byc po prostu uczulony na soczewki. Trudno mi w to uwierzyc szczerze mowiac.W kazdym razie juz prawie rok jestem bez soczewek i nie wiem co dalej zrobic, tym bardziej, ze objawy jeszcze do konca nie ustapily. To znaczy nie pieka mnie juz oczy (choc czasem tez sie zdarzy, ale rzadko), natomiast sa caly czas przekrwione. Moze nie tak bardzo, jakby byly czyms podraznione, ale mimo wszystko, dodatkowo sa tez w lekko zażółcone, co mnie zdziwilo i na co tez zaden okulista nie potrafil mi odpowiedziec. Ostatnim zaleceniem bylo w kazdym razie tez stosowanie kropel Optive. Cala ta sytuacja jest problematyczna, poniewaz takze nie lubie okularow, uwazam, ze sa mniej wygodne od soczewek, zwlaszcza teraz, kiedy zbliza sie lato, gdy trzeba kombinowac z okularami przeciwslonecznymi.
Jesli ktos mialby jakis pomysl, jak temu mozna zaradzic albo zna jakiegos dobrego specjaliste w Krakowie, to prosze o pomoc.
Pozdrawiam! :)

Domi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2010, 03:27:23 pm »
Witam wszystkich zdesperowanych:-) ja również mam problem z soczewkami a raczej z ich adaptacją do moich oczu :cry:  Pierwszy raz jak poszłam do okulisty, przeszłam badanie komputerowe, następnie założył mi soczewki, pochodziłam z godzinę wróciłam się do niego i okazało się że jest ok tzn.,że mogę je nosić... Aż do czasu kiedy wybrałam się na jachty i spędziłam tam cały dzień i to praktycznie nie zakładałam okularów przeciwsłonecznych...( a wiadomo na wodzie słońce działa silniej tzn te promieniowanie jest silniejsze) i w pewnym momencie pod wieczór dostałam takiego ataku pieczeni,swędzenia- coś na styl "piasek w oku" ... Następnie  poszłam na badanie i okazało się, że po prostu naświetliłam sobie oczy:-( i od tamtej pory też za długo nie mogę ich nosić- góra 4-5 godzin bo później to straszny dyskomfort. Teraz noszę tylko jednodniowe to sądzę,że są higieniczniejsze.
p.s. Może Wy też w jakiś sposób sobie naświetliliście oczy? W solarium też jest bardzo duże prawdopodobieństwo:-(

buh77

• Newbie
  • *
pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:02:51 pm »
Noszę soczewki kontaktowe od 2 lat. Po chwili noszenia soczewka zsuwa mi się z prawego oka i strasznie czerwienieje. Dodam,że te  tej samej firmy miesięczne soczewki nosiłem od jesieni aż do marca i nie miałem najmniejszych problemów . Wtedy zaczął się ten problem. W ubiegłym roku miałem podobną sytuację lecz po kilku dniach samo przeszło już czerwcu-teraz jest już lipiec i dalej mam problem. Byłem u alergologa i próbowaliśmy już od marca chyba wszystkich leków antyalergicznych-stwierdził,że nie jest w stanie mi pomóc i skierował do alergologa. Stwierdził u mnie skrzywioną przegrodę nosową. CZY SKRZYWIONA PRZEGRODA MOŻE WYWOŁAĆ TAKIE OBJAWY?? Proszę o pomoc.

buh77

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:03:25 pm »
Noszę soczewki kontaktowe od 2 lat. Po chwili noszenia soczewka zsuwa mi się z prawego oka i strasznie czerwienieje. Dodam,że te  tej samej firmy miesięczne soczewki nosiłem od jesieni aż do marca i nie miałem najmniejszych problemów . Wtedy zaczął się ten problem. W ubiegłym roku miałem podobną sytuację lecz po kilku dniach samo przeszło już czerwcu-teraz jest już lipiec i dalej mam problem. Byłem u alergologa i próbowaliśmy już od marca chyba wszystkich leków antyalergicznych-stwierdził,że nie jest w stanie mi pomóc i skierował do alergologa. Stwierdził u mnie skrzywioną przegrodę nosową. CZY SKRZYWIONA PRZEGRODA MOŻE WYWOŁAĆ TAKIE OBJAWY?? Proszę o pomoc.

pikuś

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2014, 02:21:44 pm »
Istnieje prawdopodobieństwo, że na skutek noszenia soczewek doszło do powikłania jakim jest stan zapalny w obrębie oka. Należy udać się do okulisty, który po przeprowadzeniu badania będzie mógł określić przyczynę dolegliwości jaka jest czerwone oko oraz zastosować odpowiednie leczenie.

jolaniebieska

• Newbie
  • *
    • http://tnij.org/x7bvvij
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2014, 09:14:15 pm »
To się zdarza, trzeba zrobić przerwę od soczewek i w tym czasie wyleczyć oczy