Autor Wątek: złe soczewki?  (Przeczytany 2439 razy)

zbychu

• Newbie
  • *
złe soczewki?
« dnia: Sierpień 22, 2012, 01:09:00 pm »
Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Kilka dni temu byłem u okulisty aby dobrać moje pierwsze soczewki. Czytałem trochę na necie że lekarz dokładnie powinien zbadać oczy, ja byłem badany autorefraktometrem i lampą szczelinową. Nie było dopasowywania soczewek wizyta trwała może 10 minut nie było czasu na pytania. Na recepcie była napisana tylko moc sferyczna soczewek. okulary jakie noszę mają moc sferyczną -4,25 cylinder -0,5 (taka sama wada dla obu oczu) parametry soczewek jakie dostałem u optyka po pokazaniu tego kwitka od okulisty to sfera -4,0 bez cylindrów(wiem że nie ma cylindrów -0,5) średnica  14,2 i krzywizna 8,6. Noszę już je kilka dni ale widzę gorzej niż w okularach, po za tym czasami obraz jest rozmazany i czasami czuję soczewki tak jakby była za nisko lub za wysoko. Czy te soczewki mogą być źle dobrane czy ja mam je źle założone? Może ktoś pomóc HELP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

PYT

• Newbie
  • *
Re: złe soczewki?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2012, 06:50:02 pm »
Cóż, to mi się wydaje trochę dziwne.
Moja wizyta przebiegałą zupełnie inaczej. Lekarka za pierwszym razem sama założyła mi soczewki, co nie wspominam mile, kto by chciał, żeby mu wkładać palec do oka.
Potem tak długo tam siedziałam,dopóki nie nauczyłam się tego robić sama.
Przez pierwszy tydzień noszenia soczewek, oczy mogą boleć, ja miałam wrażenie, jakby były napuchnięte, czułam je i generalnie narzekałam.
Radziłabym poczekac jeszcze trochę, jeżeli nadal się nie przywyczaisz radzę zasięgnąc rady innego lekarza.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

viola898

• Newbie
  • *
    • pożyczki pozabankowe online
Odp: złe soczewki?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2016, 10:55:41 am »
jak gorzej widzisz proponuje zakupić i wypróbować soczewki jednodniowe -4,25 lub -4,5(ale te mogą być już mocne)czy obuocznie masz taka samą wadę czy się różni moc?czy chodząc w soczewkach masz zamazany obraz czy nie ostry obraz? jeśli to nie pomoże proponuję udać się do okulisty ponownie lub do optometrysty, i najlepiej by na miejscu założyli panu jakieś soczewki

viola898

• Newbie
  • *
    • pożyczki pozabankowe online
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2016, 10:56:15 am »
soczewki próbne

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2016, 11:33:48 am »
Witam serdecznie,

zamazane widzenie i przemieszczanie się soczewki świadczy o jej złym dopasowaniu. Polecam konsultację ze specjalistą. Każdy dobór soczewek powinien polegać min. na aplikacji soczewek próbnych i ocenie jakości widzenia i ich ułożenia na oku.

Pozdrawiam: Agnieszka

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:35:40 am »
Witam serdecznie,

W momencie wystąpienia niepokojących objawów jak: zaczerwienienie, ból oczu, czy duży dyskomfort, w pierwszej kolejności powinno się zdjąć soczewki. Następnie sprawdzić czy przypadkiem nie są uszkodzone lub zabrudzone. Jeżeli to nie jest przyczyną tych objawów, należy zgłosić się do specjalisty.

Pozdrawiam: Agnieszka

maciejek4

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2017, 08:56:06 pm »
Najlepiej odstaw je na jakiś czas i sprawdź inne.

oryginalny9

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2017, 11:00:09 pm »
Dzięki za wszystkie porady ;) Przydadzą mi się :D

moresty

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2017, 12:21:47 pm »
I jak się rozwiązała sytuacja?