Autor Wątek: Czy wszystko z moimi soczewkami jest w porządku? ;-)  (Przeczytany 2243 razy)

xnatussx

• Newbie
  • *
Czy wszystko z moimi soczewkami jest w porządku? ;-)
« dnia: Wrzesień 09, 2012, 09:54:49 am »
Witam, mam pewien problem i bardzo prosiłabym o pomoc. Soczewki noszę już od roku, z dużymi przerwami, bo początkowo byłam z nich bardzo niezadowolona. Moja wada to: OP - 2,5 cylinder 0,75, OL - 1,25 (brak cylindra). Chciałam dobrać sobie odpowiednie soczewki kontaktowe, niestety mój okulista był chyba dosyć niekompetentny, bo zapisał mi tylko "niezbędne" parametry (oś w cylindrze), a na pytanie o krzywiznę, stwierdził, że teraz już są uniwersalne krzywizny i najlepiej wziąć 8.6, ale ogólnie to bez znaczenia podobno. Nie było żadnego mierzenia, niczego. Nieświadoma niczego, zamówiłam sobie calutkie opakowanie soczewek torycznych Acuvue Oasys i tu zaczął się mój problem. O ile, w oku lewym wszystko było ok (miałam sferyczne Acuvue Oasys 8.4, średnica 14 - takie polecił mi mój optyk), to prawe oko bolało, szczypało, było czerwone, a soczewka po prostu odstawała z boku, była "gruba" (8.6, a średnica 14.5 innych torycznych podobno nie ma). Męczyłam się mniej lub bardziej, ale generalnie soczewki były do niczego i wyrzuciłam. Do okulisty już nie poszłam, ponieważ wada mi się nie pogorszyła, stwierdziłam, że nie będę się z nim męczyć. Ostatnio, w sierpniu, zbiło mi się jedno szkło i stwierdziłam, że koniec z tym. Poszłam do optyka, który stwierdził, że dla mojej wady wystarczą zwykłe soczewki sferyczne. I tak noszę Acuvue Oasys z krzywizną 8.4 na prawym i lewym oku. I wszystko jest ok, oczy nie bolą i nie szczypią, co prawda widzenie w jednym oku nie jest tak dobre jak z cylindrem (przeszkadza mi to wyłącznie przy komputerze, ale nie pracuję w soczewkach ;)), ale wolę to niż męczarnie. I teraz moje pytanie: czy powinnam iść do okulisty lub do optyka w celu sprawdzenia, jak ta soczewka utrzymuje się na oku? ;) Czy generalnie wszystko jest w porządku, jeżeli nie odczuwam żadnych dolegliwości i nie szkodzą mi? A może ktoś spróbowałby odgadnąć przyczynę dyskomfortu podczas noszenia soczewki torycznej? Dziękuję i pozdrawiam. Dodam, że parametry moich soczewek są dokładnie takie, jak okularów, tyle, że bez cylindra.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »