Autor Wątek: Problem z dobraniem soczewek torycznych  (Przeczytany 3503 razy)

radzio1910

• Newbie
  • *
Problem z dobraniem soczewek torycznych
« dnia: Październik 22, 2012, 06:01:55 pm »
Witam
Mam pewien problem,chciałbym zamówić soczewki toryczne na waszej stronie lecz na kartce którą dostałem od okulisty napisane mam następująco OL i OP:Cylinder -1.0 ,OŚ 180º ,rozstaw źrenic 64 mm.Jak widać nie mam napisanej mocy ,ale gdy dałem tą kartke pracownikowi optyki to dał mi te soczewki progresywne a powinien dać toryczne tak jak to okulistka powiedziała  http://www.szkla.com/176_frequency-55-a ... 6-szt.html o mocy -0,75  gdy założyłem te soczewki prawie  nie widziałem różnicy.I teraz mam prośbę do was jakie soczewki toryczne mam zamówić z mocą np -1.0  ? jaki cylinder bo powszechne sa -0,75  lub -1.25 a -1.0 mam na kartce lecz nie są dostępne i czy oś 180 zostaje czy trzeba zmieniać wg cylindra?,niestety nie mogę iść narazie do okulisty bo złamałem nogę .Wielkie dzięki za odpowiedź
ps.mam astygmatyzm
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Michal_Szkla

• Administrator
  • Newbie
Re: Problem z dobraniem soczewek torycznych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2012, 10:16:08 am »
Witam serdecznie,

Bez pomocy okulisty/specjalisty ja tego nie jesteśmy w stanie tego ustalić. Prawdopodobnie ma Pan następujące parametry: moc: 0,00, cylinder: -1,00 oś 180.
Niestety, przy soczewkach kontaktowych nie ma cylindra -1,00. Cylindry są produkowane od -0,75 wzwyż co pół dioptri czyli następny będzie -1,25 itd. Również lekarza okulista nie podał niezbędnego parametru, czyli promienia krzywizny i średnicy, które są niezbędne przy zakupie odpowiednich soczewek kontaktowych.

Pozdrawiam, Michał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »