Autor Wątek: Oko nie akceptuje soczewki  (Przeczytany 2425 razy)

dkbachul

• Newbie
  • *
Oko nie akceptuje soczewki
« dnia: Listopad 11, 2012, 06:24:21 pm »
Witam, wcześniej soczewek używałem firmy Target ale nie byłem z nich zadowolony. Moja wada to -1 na lewe i prawe oko. W targetach po założeniu soczewek obraz na daleko był bardzo fajny, ale gdy szybko wzrok przesunąłem z daleka na blisko np w samochodzie na komputer pokładowy obraz był taki jakby za łzami(po 5 sec obraz był ok, ale co przesunięcie wzroku było to samo - obraz za łzami).Przez to wzrok mi się bardzo męczył. Pani doktor doradziła zmianę firmy soczewek. Nie wiedziałem na jakie zmienić poszedłem do punktu okulistycznego. Nie chciałem od razu kupować jakiegoś zestawu a pani mi doradziła że może sprzedać 5 szt jednodniówek z firmy Bausch Lomb. Więc wziąłem te jednodniówki będę miał na 2 dni do wypróbowania. Dzisiaj próbuję je założyć i było straszne moje zdziwienie bo zakładanie wcześniejszych szło mi dobrze. Z tymi nie umiałem sobie poradzić, kleiły się do siebie, do palca i strasznie ciężko mi je było założyć. Ale po jakimś udało mi się, włożyłem na oko a ku zdziwieniu oko zaczęło szybko mrugać i zacząć kuć. Więc szybko wyciągnąłem soczewkę. Nie wiedziałem o co chodzi może jakiś brud. Przeczyściłem soczewkę, zakładam drugi raz i znowu to samo. Oko całe zaczęło boleć. Czym to może być spowodowane ? BC jest takie same jak w poprzednich soczewkach, wcześniej też nosiłem -1. DIA soczewki to 14,2 mm. Mam 19 lat. Proszę o odpowiedź
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

dkbachul

• Newbie
  • *
Re: Oko nie akceptuje soczewki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2012, 02:47:24 pm »
Witam, a czy może być przyczyna w DIA soczewek ? W poprzednich targetach używałem DIA 14 mm a na tych bausch lomb mam Dia 14,2 mm. Czy to przez to soczewka po założeniu kuje i łzawi oko?

ada.kmiec89

• Newbie
  • *
Re: Oko nie akceptuje soczewki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2012, 11:51:18 am »
lepiej isc do jakiegos specjalisty albo do punktu sprzedazy to napewno doradza dobrze