Autor Wątek: Ból i pieczenie przy noszeniu soczewek. POMOCY  (Przeczytany 5787 razy)

Michaeljack

• Newbie
  • *
Ból i pieczenie przy noszeniu soczewek. POMOCY
« dnia: Marzec 23, 2011, 02:45:03 pm »
Witam,
Chodzi o to że mam problem z moimi soczewkami. Otóż gdy nakładam soczewki zajmuje mi to dobrych kilkanaście minut a nie którym udaje się je założyć odrazu i mają spokój. Muszę parę razy je zakładać i zdejmować by nie czuć dyskomfortu. Po drugie prawdziwym problemem jest to że po kilku godzinach noszenia po około 4 lub 5 oczy zaczynają mnie piec i boleć. Myślałem że jest to spowodowane tym że soczewki straciły swoją przydatność. Muszę wtedy je jak najszybciej zdjąć, jednak gdy tylko je zdejmę oczy robią się czerwone. Dostaje również jakiegoś światłowstrętu. Nie mogę patrzeć wtedy na słońce lub inne źródło światła bo inaczej oczy automatycznie mi łzawią. Noszę soczewki Air Optix Aqua. Może to być również spowodowane złym płynem. Nie znam się na tym. Płyn którego używam to Solo Care Aqua. Okulistka powiedziała mi że posiadam zespół Suchego Oka. Kupiłem krople by przemywać oczy. Krople to Bausch&Lomb Artelac. Chciałbym bardzo znaleść rozwiązanie tego problemu. Soczewki bardzo pomagają mi w codziennym życiu. Przy prowadzeniu auta lub w szkole. Nie chce z nich zrezygnować. Proszę o szybką i fachową odpowiedź.

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

lexmark123

• Newbie
  • *
Re: Ból i pieczenie przy noszeniu soczewek. POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2011, 02:23:35 pm »
Sam miałem podobnie...
Podstawa to higiena niby wszyscy o tym wiedza a jednak zawsze trzeba łapy umyć :wink:
Pewnie nie nosisz długo soczewek skoro zakładanie ich zabiera tyle czasu.
Pamiętaj że jak oko jest zmęczone(czerwone)kilkoma nie udanymi próbami to musi odpocząć.
To o czym piszesz to nic innego jak przenoszenie soczewek od czasu do czasu robię sobie przerwę z soczewkami mimo że okulista też stwierdził że mam zespół suchego oka.Też miałem te same krople ale przestałem ich używać.Lepszy efekt gdy zrobię sobie przerwę 8)

Safin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2011, 10:35:00 am »
http://www.youtube.com/watch?v=bft7X5q4 ... re=related Tutaj jest dość dokładnie opisane jak powinno się zakładać soczewki. A może problem jest w płynie?

Michaeljack

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2011, 07:01:29 pm »
Wiecie co? Nie mam pojęcia. Co do płynu zapytam się u optyka czy mogę płyn zmienić na taki odpowiedni do tych soczewek. A co do mycia rączek :D to raczej nie tu problem leży. Również myślałem że nie dokładnie myje. A ja je myje już tak dokładnie jak chirurg. I dalej ten sam problem. Sprawdziłem ile mogę nosić miesięczne soczewki. Okazało się że na prawe oko noszę ją tylko dwa tygodnie. Z lewym nie mam problemu. W opakowaniu są trzy soczewki więc mogłem wymienić. Ale znów zaczęła się psuć na prawym oku. Nie wiem co się dzieje ale coś jest nie tak z prawym okiem. Jeśli to nie przejdzie po kilku dniach pójdę do lekarza i zapytam się czy mogę nosić soczewki. Może jestem uczulony na jakiś składnik? Jako alergik.

Pozdrawiam :)

lexmark123

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2011, 08:13:57 am »
Ja myślę że to możliwe,napisz koniecznie co powiedział okulista

werka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2012, 09:24:11 pm »
a jakie to są według Ciebie dobre produkty? możesz coś polecić?

Angelica19

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2012, 04:28:23 pm »
Też to miałam zmiana marki pomaga

-goska-

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:17:36 pm »
zgadzam sie z monikasz. nie każde oko się przystosuje do soczewki. ja na początku noszenia miałam lekkie problemy, łzawiły mi oczy, ale przeszło, bo oko się przystosowało.