Autor Wątek: Dyskomfort w prawym oku  (Przeczytany 2951 razy)

Piter24

• Newbie
  • *
Dyskomfort w prawym oku
« dnia: Styczeń 28, 2013, 11:18:32 pm »
Witam serdecznie , pisze gdyż mam problem z widzeniem w prawym oku , a mianowicie nosze soczewki , Air Optix For Astigmatism , czyli toryczne , o mocach

OL SF -2,5 Cyl -1,75 Oś 180

OP SF -2,5 Cyl -1,25 Oś 180

i sytuacja wygląda tak, że o ile z lewym okiem jest wszystko super , o tyle w prawym odczuwam dyskomfort , mam wrażenie słabszej ostrości , i uczucie że ta soczewka nie przylega tak dobrze do oka jak ta lewa , a że pracuje na ochronie , to często musze spoglądać , na różne strony , i mam wrażenie że jak popatrze w lewą i prawą stroną , to gdy spojrze przed siebie mija chwila czasu zanim ostrość wróci do normy w prawym oku , to samo jest jak sie rozglądam , z lewym wszystko ok , z prawym już nie bardzo . mam pytanie czy to może być spowodowane tą różnicą w cylindrach ? może i w prawym oku winienem mieć - 1,75 ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Nicola92

• Newbie
  • *
Re: Dyskomfort w prawym oku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 01:59:17 am »
Nie rozwiążesz takiego problemu na forum, najlepiej umów się na wizytę u okulisty.

Piter24

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:10:24 am »
Sęk w tym że wczoraj właśnie byłem u okulisty i jedyne co zmienił to zwiększył mi sfere w prawym oku do -2,75 i oś ze 180 zredukował do 173 , ale obawiam sie że to może nie pomóc , dlatego pytam tutaj , bo może ktoś akurat miał podobny problem . a nie chciałbym przez kolejne pół roku chodzić z takim uczuciem na oku , bo ja zamawiam tylko pół roczne soczewki bo są najtańsze .

czarna

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2013, 04:15:32 pm »
cześć
ja mam bardzo podobny problem, ale dużo większą wadę, dlatego noszę soczewki roczne. W tym roku zainwestowałam w te o większym stopniu uwodnienia, moja optometrystka zmniejszyła mi parametry, bo minimalnie mi się ostrość poprawiła, ale niestety mam problem z lewą soczewką. Czasem po prostu "tracę ostrość", dokładnie jakby nagle mi się soczewka przesunęła, z reguły np. gdy schodzę po schodach i patrzę pod nogi. To dość męczące. Zastanawiam się czy to nie kwestia rozmiaru soczewki, bo widzę, że są minimalnie większe, niż poprzednie. Na początku pani mówiła mi, że oczy potzrebują od 2 do 4 tygodni, żeby się przyzwyczaić do nowych szkieł, wiele problemów rzeczywiście się rozwiązało, ale problem zamazywania widzenia w lewym oku pozostał. W najbliższym czasie udam się do kliniki i sprawdzę, co da się zrobić, dam znać.

MaciusW

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2013, 08:22:00 pm »
Ja miałem podobny problem. W końcu zrezygnowałem z soczewek i wróciłem do okularów :)