Autor Wątek: Straszny ból oka po założeniu soczewki  (Przeczytany 2776 razy)

sonik88

• Newbie
  • *
Straszny ból oka po założeniu soczewki
« dnia: Kwiecień 17, 2013, 09:04:02 am »
Witajcie.
Nosze soczewki Air Optix od kilku ladnych lat. Wszystko bylo ok.
Wczoraj zalozylam nowe opakowanie soczewek, i prawe ok - ok. Natomiast po zalozeniu lewej - uczucie ziarenka piasku w oku. Zdjelam, przemylam ponownie za jakis czas zalozylam. Caly czas cos czulam. Pochodzilam chwile nie przeszlo. W miedzy czasie zakropilam oko kroplami nawilzajacymi przy noszeniu soczewek. Tez nic.
W pewnym momencie oko zaczelo tak bolec i lzawic ze nie moglam go zamknac. Szybko zdjelam soczewke, i oko cale czerwone, bolace, dalej lzawiace. Z ledwoscia je zamknelam. Zakropilam i poszlam spac. Dzis juz jest lepiej. Ale boje sie. Nie wiem, czy sprobowac raz jeszcze zalozyc ta soczewke?? Czy otworzyc nowe?? A jak znowu bedzie to samo??:
Okolo pol roku temu mialam podobna sytuacje. Tez z lewym okiem. Wtedy wyrzucilam soczewke i zalozylam nowa i bylo dobrze.
Jest mozliwe ze w sklepie gdzie zawsze kupuje od lat sprawdzonym, co jakis czas by dawali zle soczewki?? Nie rozumiem tego bo termin waznosci jest wporzadku, i soczewka przeciez zamknieta odpowiednio....

Nie wiem co myslec i robic. Moze mi cos doradzicie... ??

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Saksofoni

• Gość
Re: Straszny ból oka po założeniu soczewki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2013, 06:06:19 pm »
Może być to oznaka powiększenia stożka, przez co soczewka już nie leży na właściwym miejscu, prawdopodobnie się zsuwa. Sprawdź czy soczewka leży prawidłowo. Może czekać Cię wymiana soczewek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »