Autor Wątek: Jakie moce dobrać?  (Przeczytany 2614 razy)

banita

• Newbie
  • *
Jakie moce dobrać?
« dnia: Luty 18, 2013, 03:11:50 pm »
Witam, byłem u okulisty, który zrobił mi badania i wyszła taka wada:

Stąd moje pytanie jakie wg tego dobrać moce swoich soczewek?
Do tej pory nosiłem Air Optix Aqua na lewym i Air Optix for Astigmatism na prawym. Wzrok się pogorszył i muszę zamówić inne soczewki niż te, które do tej pory używałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

D.P.

• Newbie
  • *
Re: Jakie moce dobrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2013, 10:46:23 am »
Niestety nikt nie podejmie się udzielenia oczekiwanej odpowiedzi w tym przypadku, ponieważ soczewek kontaktowych nie dobiera się wyłącznie na podstawie parametrów uzyskanych z komputerowego badania wady wzroku. Przy krótkowzroczności średniego stopnia moc soczewek różni się od mocy korekcyjnych szkieł okularowych. Warto pamiętać, że samodzielne próby doboru soczewek niosą zawsze ryzyko związane z nieostrym widzeniem i brakiem komfortu ich użytkowania. To dlatego każda zmiana parametrów soczewek powinna być konsultowana ze specjalistą.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 10:55:13 am wysłana przez D.P. »

tomaszek89

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:53:22 pm »
Ale panowie w salonie optycznym powinni pomóc?

D.P.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2013, 10:54:32 am »
Cytat: "tomaszek89"
Ale panowie w salonie optycznym powinni pomóc?

Tak, Panowie w salonie optycznym z pewnością w wielu sytuacjach mogą pomóc Pacjentowi w wyborze odpowiednich soczewek kontaktowych.
Muszą jednak oprócz mocy soczewek znać rozmiar potrzebny w danym przypadku. Wtedy zaproponują odpowiedni produkt do przetestowania.
Niestety na zamieszczonym wyżej wydruku nie ma podanych ani mocy, ani rozmiaru soczewek...
Warto więc korzystać z porad tylko tych specjalistów, którzy w pełni profesjonalnie dobierają soczewki kontaktowe.
Pozdrawiam.