Autor Wątek: Problem z soczewkami kontaktowymi!!!  (Przeczytany 1585 razy)

FilipSoczek

• Newbie
  • *
Problem z soczewkami kontaktowymi!!!
« dnia: Październik 28, 2013, 03:10:05 pm »
Witam!
Mam pewien problem. Zawsze nosiłam okulary jednak teraz skusiłam się na soczewki, pierwszą parę kupiłam 2 tygodniowe acuvue, pierwsze wrażenie rewelacja, żadnych skutków ubocznych, wogóle ich nie czułam, widoczność znakomita, przez następny tydzień nosiłam okulary, a soczewki bezpiecznie leżały sobie w płynie w pudełeczkach, ostatnio znowu chciałam je sobie ubrać, i widziałam w nich gorzej niż bez, obraz rozmazany. Sprawdziłam wszystko czy są na odp stronie, czy na odp oku, czy nie są uszkodzone płukałam parę razy jednak bez efektu, obraz ciągle rozmazany. Co może być przyczyną, czy za długo leżały nieużywane?
A i ważne jest chyba też to, że taki problem mam z jedną soczewką, druga jest ok....proszę o rady co może być przyczyną?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

nata219

• Newbie
  • *
    • pożyczka dla zadłużonych
Odp: Problem z soczewkami kontaktowymi!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 03:24:08 pm »
a ile czasu minęło odkąd włożyłeś je do pojemniczka

klaudia010

• Newbie
  • *
    • kredyt bez zaświadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:46:32 am »
za długo w płynie też nie mogą leżeć

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2016, 11:41:39 am »
Witam serdecznie,

soczewki kontaktowe mogą być przechowywane po otwarciu w pojemniku z płynem przez cały czas zgodny z trybem wymiany - w tym przypadku maksymalnie 2 tygodnie. Z racji tego, że płyn do pielęgnacji soczewek w kontakcie z powietrzem i soczewką stopniowo zmienia swoje właściwości, zaleca się jego wymianę, najlepiej co 2-3 dni, gdy nie nosimy soczewek i każdorazowo po ich założeniu.
Ważne jest też przestrzeganie terminu wymiany soczewek - soczewki dwutygodniowe po 14 dniach od ich otwarcia należy wyrzucić, bez względu na to czy przez ten czas były noszone czy przechowywane w pojemniczku.

Pozdrawiam: Agnieszka