Autor Wątek: Zadusiłam je!  (Przeczytany 2741 razy)

Mojra

• Newbie
  • *
Zadusiłam je!
« dnia: Listopad 22, 2013, 07:07:28 pm »
4 lata...dokładnie przez taki okres nosiłam szkła kontaktowe. Niestety sporo ponad miesiąc temu zaczęłam odczuwać niesamowity dyskomfort podczas użytkowania soczewek. Zaczerwienienie, zamglony obraz, ogólne złe samopoczucie skierowały mnie do okulistki, która stwierdziła, że jestem kolejnym naiwnym miłośnikiem kontaktów. Diagnoza? Dla ''naiwnego miłośnika kontaktów'' brzmiała niczym wyrok sądowy. Mianowicie, moje oczy nie mając dostatecznego dostępu do tlenu wytworzyły naczynka krwionośne, które dotleniają oko od wewnątrz...O ile dobrze to zrozumiałam. Miałam dwa wyjścia wrócić do wizerunku szarej okularnicy lub podjąć leczenie. Pewnie nikogo nie zaskoczy moja decyzja...wybrałam leczenie. Na miesiąc musiałam zapomnieć o soczewkach i stosować żel z B&L, Lotemax tej samej firmy i oftaquix. Po zakończeniu kuracji wszystko zdawało się wrócić do normy. Zaczerwienienie zniknęło oczy wydawały się być wypoczęte. Stąd moja pierwsze próba powrotu do soczewek. Wynik? Niezadowalający. Wprawdzie oczy reagują znacznie lepiej niż przed leczeniem jednak po 3h stosowania ponownie widać zaczerwienienie, które utrzymuje się do następnego dnia. Obecnie meczę się w okularach...nie chce sobie zaszkodzić, lecz zastanawiam się czy soczewki całodobowe stosowane w trybie dziennym i na przemian z okularami mogłyby rozwiązać mój problem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

buviez

• Gość
Re: Zadusiłam je!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2013, 09:03:52 am »
Kurcze, nawet nie miałam pojęcia, że mogą wystąpić aż takie skutki uboczne.

jolaniebieska

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2013, 05:03:09 pm »
Dobrym, choc może mało ekonomicznym pomysłem, byłoby użycie soczewek jednodniowych. Zakładasz, gdy wystąpią niepożądane objawy do kosza i okulary. Następnego dnia nowa para i tak do skutku.

alimyc

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2014, 04:50:42 pm »
nie napisalam jaka masz wade i czy noszenie soczewek to twoja ostatecznosc. W dzisiejszych czasach noszenie okularow moze byc sexy. wiele "gwiazd" nosi okulary zerowe tak dla urody. Czasy kiedy oprawki okularow byly takie same dla kazdego szare i paskudne minely. Sama mam 2 pary okularkow i lubie je zmieniac od czasu do czasu. co prawda moge sobie na to pozwolic bo wada wzroku mi sie nie poglebia.

megrosegB4

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2014, 04:09:37 am »
Mogłyby, ale zastanów się, czy dobrze dobrane okulary (które będą Ci pasować) nie będą tańszym i równie skutecznym rozwiązaniem.