Autor Wątek: Co jest nie tak z tym soczewkami ?  (Przeczytany 2688 razy)

pawlus

• Newbie
  • *
Co jest nie tak z tym soczewkami ?
« dnia: Grudzień 23, 2013, 02:37:02 pm »
Witam
Mam wadę wzroku OL -0,25 OP -0,5 do tego cylinder 0,5, którego nie noszę bo nawet takich nie robią, okulista powiedział, że do 0,5 jest norma jeśli chodzi o astygmatyzm, więc można pominać. Nosiłem soczewki bausch lomb OL-0,5 OP-0,75. Obraz oczywiście lepszy niż bez, wszystko ostre, soczewki dobrze leżały pod mikro, jak stworzone dla mnie, byłem zadowolny. Zużyłem po 6 sztuk na oko i postanowiłem kupić za namową kolegi coopervision bioinfinity. Efekt po założeniu był oszałajmiajacy, dużo lepsze widzenie niż B&L. Jednak pewnego razu kimając przed TV zasłoniłem sobie lewe oko i zauwżyłem, że na prawe widzę trochę gorzej...Postanowiłem podkręcić trochę i kupiłem -1.0 na prawe oko zamiast -0,75. Efekt...niby lepsze widzenie, ale dalej nie tak jak na lewe oko, jeśli patrze przez oboje oczu na raz widzę bardzo dobrze. Poszedłem do okulisty, wyszsło, że na lewe widzę bardzo dobrze, na prawe też raczej w normie, ale te lireki nie były tak idealne jak te z lewego oka. Soczewki te również idealnie leżały pod mikro, okulista powiedział, że nie wie dlaczego tak jest, ale nie powinno tak być. Zganił na soczewki, ale przecież na lewe oko widzę lepiej. Spotkał się ktoś z takim czymś? Czy może jest to normalne, czy jest to groźne dla oczu jesli na jedno oko widze trochę lepiej ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

jolaniebieska

• Newbie
  • *
    • http://tnij.org/x7bvvij
Re: Co jest nie tak z tym soczewkami ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2013, 04:48:15 pm »
Organizm różnie toleruje ciało obce w oku (jakim jest soczewka). Efekty które opisujesz dyskwalifikują te soczewki, zmień na inne, bdb dla astygmatyków są ACUVUE OASYS
for ASTIGMATISM.

pawlus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2013, 02:29:34 pm »
Niby tak, lecz strasznie mnie do nich ciągnie ponieważ widzę w nich wszystko idealnie jeśli patrze prze oboje oczu. Wiadomo w B&L nie powiem, też jest dobrze, ale w tych lepiej... Nie wiem co robić, bo właśnie teraz przyjdzie czas kupna soczewek i nie wiem czy kupić te bioinfinity i po prostu olać to, że na jedno oko widzę trochę gorzej, czy jednak dalej katać w B&L?

alimyc

• Newbie
  • *
    • http://www.lesnianski.pl/
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2014, 04:46:51 pm »
myślę że z tym pytaniem to najlepiej udac sie do specjalisty. Ja mam fantastycznego okulistę ktory zawsze pomaga mi dobrac soczewki i czesto poleca nowosci.

misssia

• Newbie
  • *
Odp: Co jest nie tak z tym soczewkami ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2016, 10:04:36 pm »
Tak samo uważam, że najlepiej iść z tą sprawą do okulisty i się popytać.

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2016, 02:35:23 pm »
Witam
Mam wadę wzroku OL -0,25 OP -0,5 do tego cylinder 0,5, którego nie noszę bo nawet takich nie robią, okulista powiedział, że do 0,5 jest norma jeśli chodzi o astygmatyzm, więc można pominać. Nosiłem soczewki bausch lomb OL-0,5 OP-0,75. Obraz oczywiście lepszy niż bez, wszystko ostre, soczewki dobrze leżały pod mikro, jak stworzone dla mnie, byłem zadowolny. Zużyłem po 6 sztuk na oko i postanowiłem kupić za namową kolegi coopervision bioinfinity. Efekt po założeniu był oszałajmiajacy, dużo lepsze widzenie niż B&L. Jednak pewnego razu kimając przed TV zasłoniłem sobie lewe oko i zauwżyłem, że na prawe widzę trochę gorzej...Postanowiłem podkręcić trochę i kupiłem -1.0 na prawe oko zamiast -0,75. Efekt...niby lepsze widzenie, ale dalej nie tak jak na lewe oko, jeśli patrze przez oboje oczu na raz widzę bardzo dobrze. Poszedłem do okulisty, wyszsło, że na lewe widzę bardzo dobrze, na prawe też raczej w normie, ale te lireki nie były tak idealne jak te z lewego oka. Soczewki te również idealnie leżały pod mikro, okulista powiedział, że nie wie dlaczego tak jest, ale nie powinno tak być. Zganił na soczewki, ale przecież na lewe oko widzę lepiej. Spotkał się ktoś z takim czymś? Czy może jest to normalne, czy jest to groźne dla oczu jesli na jedno oko widze trochę lepiej ?

A czy patrząc przez okulary (korygujące astygmatyzm) też się tak dzieje, że oko prawe widzi gorzej od lewego? Jeżeli tak, to nie jest to wina soczewek kontaktowych, a prawdopodobnie dobranej korekcji.

pozdrawiam: Agnieszka

kubas11332

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2017, 01:24:43 am »
Idź do okulisty niech jeszcze raz spróbują dobrać

Tomo811

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:02:15 pm »