Autor Wątek: Pierwsze soczewki i pierwsze problemy...  (Przeczytany 2594 razy)

Marcingollub

• Newbie
  • *
Pierwsze soczewki i pierwsze problemy...
« dnia: Luty 21, 2014, 03:15:54 pm »
Witam wszystkich! Moją przygodę z soczewkami zaczęłam 26 sierpnia tego roku. Będąc na badaniach u pani okulistki, zaproponowała mi na start soczewki miesięczne do ciągłego noszenia PureVision o następujących cechach: BC 8.6 PWR; Moc -3.00 na prawe i lewe oko. Pierwsze zetknięcie z soczewkami (zakładała mi je okulistka) podrażniało moje oczy co jest rzeczą normalną w tym przypadku. Uczucie ciała obcego, lekka suchość w oczach... Lewe oko jeszcze tego samego dnia zdążyło przyzwyczaić się do soczewki, natomiast prawe... No cóż, ciągle odczuwam obecność soczewki w oku kiedy mrugam, patrzę na inny obiekt. Ponieważ dopiero uczę się obchodzić z soczewkami staram się je dobrze pielęgnować (pani okulistka zaleciła raz na jakiś czas zdjąć soczewki i przemyć płynem Solo Care Aqua; dodam, że zdejmuje je teraz na każdą noc). Ogólna pielęgnacja soczewek nie pomaga zlikwidować problemu z prawą soczewką tak więc wykluczam abym za każdym razem codziennie miała tylko w prawym oku jakieś zabrudzenie, paproszka itp. Byłam drugi raz u okulistki w piątek (28 sierpnia) i powiedziałam o objawach. Powiedziała mi, że mam \"wąską powiekę\" (coś w tym stylu o ile dobrze pamiętam) i za często mrugam oczami. Bo kiedy palcami złapię za dolne powieki, to nie odczuwam dyskomfortu, a kiedy normalnie patrzę to w prawym oku soczewka się przesuwa z góry na dół za każdym mrugnięciem przez co odczuwam ją. Okulistka myślała też, że soczewki będą leżeć lepiej. Dodam również, że na prawym oku często robi mi się mgiełka. Jeśli przez kilka sekund nie mrugnę, to obraz mi się rozpływa. Koleżanka która nosi soczewki poradziła mi, żebym prawą soczewkę założyła na lewe oko a lewą na prawe i porównała sobie. Nic to jednak nie pomogło. Dalej jest to samo. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to w przyszły piątek poproszę o zmianę soczewek na inne. Póki co to czekam na jakąś poprawę, ponieważ czytałam wskazówki dla użytkownika PureVision i napisane jest że \"w okresie adaptacji normalne jest odczuwanie łagodnych objawów, takich jak uczucie obecności soczewek w oku, zmienność ostrości widzenia i okazjonalne łzawienie\" (tego ostatniego to u mnie nie ma, dominuje czasami suchość w oczach co zwalczam sztucznymi łzami, niekiedy pomaga) Chciałabym wiedzieć co Wy o tym myślicie. Proszę o rady i serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

jolaniebieska

• Gość
Re: Pierwsze soczewki i pierwsze problemy...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2014, 09:44:51 pm »
Są takie krople w aptece przyzwyczajające oko do soczewek. One głównie je lekko znieczulają i co ciekawe rozszerzają przy okazji źrenicę co daje ciekawy efekt jak po jakiś narkotykach :) Mi w każdym razie pomogły.

Franio_77

• Newbie
  • *
Re: Pierwsze soczewki i pierwsze problemy...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2014, 11:00:23 am »
te krople sa na prawdę dobre, tak jakby rozluźniają oko