Autor Wątek: okulary przed soczewkami?  (Przeczytany 6093 razy)

adrian

• Newbie
  • *
okulary przed soczewkami?
« dnia: Kwiecień 16, 2008, 06:52:07 pm »
Witam,

Czy to prawda, że najpierw trzeba nosić okulary przed soczewkami ?  :shock:

Mam wadę wzroku -1,5 -1,75 i nie chce nosić okularów, postanowiłem nosić soczewki ?

Help : )

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez adrian »

mariush

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2008, 01:30:47 pm »
Nie jest to koniecznością, choć moja okulistka mocno się zdziwiła, że po pierwszym badaniu zażądałem soczewek :). Ripostowała, że zazwyczaj po soczewki przychodzą osoby, które wcześniej korzystały z tradycyjnej korekcji przy użyciu okularów. Nie dałem za wygraną więc mi przypisała informując jednocześnie, że soczewki nie są podstawową metodą korekcji a tylko alternatywą dla okularów - obiecałem, że bryle też sobie zakupię ;). Noszę więc drugi miesiąc szkiełka i jak do tej pory chwalę sobie ten wynalazek (okularów nadal nie mam). Uprzedzę Cię, że są sytuacje w których teoretycznie nie można zakładać szkieł np. przeziębienie, wizyta na basenie - mam na tyle niewielką wadę, że obchodzę się wtedy bez jakiejkolwiek korekcji. Jeśli w takich sytuacjach będziesz miał problem z np. prowadzeniem samochodu, będziesz musiał jednak sprawić sobie okularki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez mariush »

adrian

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2008, 05:27:11 pm »
To samo mi powiedziała. Jednak ja się upierałem, i w poniedziałek idę na przymiarkę soczewek, bo wtedy już nie miała. Powiem oczywiście, że bede nosił okulary równomiernie z soczewkami. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez adrian »

justek

• Newbie
  • *
Re: okulary przed soczewkami?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2009, 01:14:57 pm »
a ja dodam, że też zaczynałam od małej wady w okularach i przez parę lat zdążyła mi urosnąć do prawie -5, dopiero kiedy zaczęłam nosic soczewki wada przestała mi rosnać. Nie wiem czy zadziałała cudowna moc soczewek czy po prostu sie zestarzałam :lol:  ale najważniejsze, że już sie ustabilizowała :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »