Autor Wątek: Soczewki miesięczne a astygmatyzm.. POMOCY!  (Przeczytany 7183 razy)

dossia

• Newbie
  • *
Odp: Soczewki miesięczne a astygmatyzm.. POMOCY!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 25, 2016, 11:05:52 pm »
Dokładnie, wujek google, fora itp sprawy są przydatne i naprawdę pomagają, ale w takich sytuacjach lepiej się kontaktować ze specjalistami.

pomaranczka

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 01, 2017, 04:38:26 pm »
a mnie okulista lata temu przekonywał, że przy astygmatyzmie soczewki w ogóle nie są opcją i muszę nosić okulary

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2017, 08:46:15 am »
Witam serdecznie,

mam nadzieję, że było to dawno temu, kiedy to świadomość tego jakie możliwości korekcji dają dostępne na rynku soczewki kontaktowe była jeszcze mała. W dzisiejszych czasach możliwa jest korekcja soczewkami kontaktowymi prawie każdej wady wzroku w tym astygmatyzmu https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-toryczne.html
czy prezbiopii https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-progresywne.html

Pozdrawiam: Agnieszka

annakonieczko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2017, 08:55:14 am »
Fajnie, że trafiłam na to forum, również mam astygmatyzm i zastanawiam się nad soczewkami. Rady tutaj przeczytane na pewno mi pomogą.

ewajablonska

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 19, 2017, 06:24:12 am »
Również mam początki astygmatyzmu i zastanawiam się nad soczewkami, bo podobno lepiej się sprawują od okularów.

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 19, 2017, 02:10:42 pm »
Witam serdecznie,

jakość widzenia w soczewkach kontaktowych zazwyczaj jest lepsza niż w okularach ponieważ soczewka leży bezpośrednio na oku co daje bardziej naturalny obraz widzianego przedmiotu. Soczewki kontaktowe zapewniają także ostre i wyraźne widzenie w każdym kierunku spojrzenia ponieważ poruszają się na oczach wraz z ich ruchem oraz nie ograniczają pola widzenia.

Pozdrawiam: Agnieszka