Autor Wątek: Soczewki miesięczne czy dzienne??  (Przeczytany 2566 razy)

Marynka

• Newbie
  • *
Soczewki miesięczne czy dzienne??
« dnia: Listopad 13, 2014, 10:11:18 pm »
Witam, mam pytanie do Forumowiczów,   mój narzeczony już bardzo długo nosi soczewki, bardzo rzadko okulary. Zawsze kupuje soczewki miesięczne NIGHT & DAY, i czasami nosi je nawet dłużej, czy to może mu zaszkodzić? czy powinien przerzucić się na soczewki jednodniowe?

Plisss help:)

serwurek

• Newbie
  • *
    • http://www.taniekredyty.ucoz.pl/
Odp: Soczewki miesięczne czy dzienne??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2014, 11:14:49 am »
nie można tyle nosić soczewek, lepiej przerzucić się na okularki :)

nsacz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2014, 06:46:51 pm »
Zdecydowanie za długo...

Kinga_Szkla

• Specjalista Szkla.com
  • Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2015, 12:55:27 pm »
Witam, mam pytanie do Forumowiczów,   mój narzeczony już bardzo długo nosi soczewki, bardzo rzadko okulary. Zawsze kupuje soczewki miesięczne NIGHT & DAY, i czasami nosi je nawet dłużej, czy to może mu zaszkodzić? czy powinien przerzucić się na soczewki jednodniowe?

Plisss help:)

Witam serdecznie,
Na opakowaniu soczewek kontaktowych producent określa maksymalny dopuszczalny czas ich użytkowania i po tym czasie soczewki powinny zostać wyrzucone. Czas liczy się od momentu otwarcia blistra z soczewką. Przetrzymywanie soczewek w pojemniczkach, sporadyczne ich zakładanie nie przedłuży terminu do jakiego można użytkować soczewki. Termin wymiany soczewek wyznaczany jest przez producenta w oparciu o wyniki badań klinicznych, których ocenie podlegają reakcje tkanek oka oraz zmiany zachodzące w soczewkach. Niekiedy lekarz może zalecić aby soczewki były wymieniane częściej niż pisze na opakowaniu. W trakcie noszenia soczewek kontaktowych mniej więcej co pół roku zaleca się przeprowadzenie kontrolnych badań w których na podstawie obserwacji soczewek i oczu lekarz może zalecić ich częstszą wymianę.
Nie muszą być widoczne niepokojące objawy aby zaszkodzić swoim oczom a końcowy efekt może uniemożliwić noszenie soczewek na stałe. Bowiem większość powikłań, infekcji, chorób oczu jest spowodowana nieprawidłową pielęgnacją lub niewłaściwym sposobem użytkowania, w tym właśnie przenoszenia soczewek kontaktowych.
Soczewki jednodniowe są przeznaczone do jednorazowego użytku. To dobre wyjście zarówno dla osób, które noszą szkła kontaktowe sporadycznie jak również dla niemających cierpliwości do wieczornego rytuału oczyszczania soczewek i wkładania ich do pojemniczków. Jednorazowe soczewki kontaktowe nie wymagają stosowania środków pielęgnacyjnych, które mogą uczulać szczególnie wrażliwe osoby, np. alergików. Soczewki te należy ściągać i zakładać każdego dnia. Należy ściągać je przed snem i tak samo jak soczewki miesięczne NIGHT & DAY nie należy użytkować ich dłużej niż zostało zalecone przez producenta na opakowaniu.

Pozdrawiam Kinga

CzarekL

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2015, 03:41:25 pm »
Miesięczne są tańsze i wygodniejsze.

Eliza

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2015, 09:42:13 am »
Ja dopiero od niedawna noszę soczewki i od razu zaczęłam nosić soczewki miesięczne, dokładnie PureVision 2 od B&L. To soczewki przeznaczone do noszenia w dzień i noc, ale ja je zwykle noszę tylko w dzień i jestem bardzo zadowolona :). Na początku trochę problemu sprawiało mi ich zakładanie, ale po kilku dniach doszłam do wprawy, teraz założenie czy ściągnięcie soczewek zajmuje mi kilka sekund ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 07:58:57 am wysłana przez Agnieszka Płoskonka »

Marta89

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:17:01 am »
Zawsze warto nosić na zmianę soczewki i okulary, nie zawsze chcemy się pokazać w okularach a też nie zawsze jest super wygodne zakładanie soczewek :)

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2016, 08:25:17 am »
Witam serdecznie,

jeżeli np. nie chcemy nosić okularów, bo się sobie po prostu w nich nie podobamy, możemy je zakładać po powrocie do domu, skracając tym samym czas noszenia soczewek kontaktowych. Zbyt długie noszenie soczewek może wysuszać i podrażniać oczy powodując tym samym ból i uczucie dyskomfortu oraz doprowadzić do niedotlenienia i urazów rogówki. Przedłużając, rekomendowany przez producenta, czas noszenia soczewek, narażamy się również na zbytnie gromadzenie na nich osadów, które może doprowadzić do rozwoju drobnoustrojów, a w konsekwencji wywołać dyskomfort, powikłania chorobowe oraz ograniczyć tolerancję i możliwość dalszego ich noszenia.
Dlatego warto pamiętać, że by móc cieszyć się z komfortu noszenia soczewek kontaktowych przez wiele lat, należy bezwzględnie przestrzegać terminu wymiany soczewek, odpowiednio je pielęgnować preparatami do tego przeznaczonymi oraz regularnie kontrolować oczy u specjalisty.

Pozdrawiam: Agnieszka

Babel88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2016, 10:32:06 pm »
Umiecie idealnie założyć soczewki? Ja nauczyłam się zakładać i ściągać metodą prób i błędów. Na początku nie było idealnie, ale z biegiem czasu udało się opanować.

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2016, 10:05:42 am »
Witam serdecznie,

zakładać i zdejmować soczewki powinien nauczyć specjalista podczas ich pierwszej aplikacji. Odradzam samodzielne eksperymentowanie z soczewkami ponieważ występują one w różnych parametrach (rozmiarach), które wymagają prawidłowego dopasowania.  A noszenie źle dopasowanych soczewek może prowadzić do poważnych konsekwencji min. dyskomfortu, zaburzenia w ostrości widzenia, uszkodzenia nabłonka rogówki z utratą widzenia włącznie.

martta498

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2016, 09:24:09 am »
No to fakt, samemu lepiej  nie kombinować.

janqu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2017, 11:39:49 am »
Warto stosować się do terminów, które są na soczewkach, prawdopodobnie po to własnie sa :D

oskardeka269

• Newbie
  • *
    • https://ladies-club.pl/konsultantka-oriflame-rejestracja
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2017, 06:12:25 pm »
Dzienne są fajniejsze - lepsza higiena i nie trzeba ich czyścić.

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2017, 02:49:16 pm »
Witam serdecznie,

zgadzam się z oskardeka269. Soczewki jednodniowe to soczewki do jednorazowego użytku, które nie wymagają pielęgnacji. Po określonym czasie noszenia po prostu je wyrzucamy, nie troszcząc się o ich przechowywanie i ryzyko uszkodzenia. Jest to najzdrowszy i najbardziej higieniczny system wymiany soczewek, który eliminuje efekt starzenia się soczewki i powstawania osadów powierzchniowych. Fakt, że codziennie zakładamy nowe, skutecznie chroni przed rozmaitymi infekcjami oczu (np. zapaleniem spojówek lub rogówki) oraz możliwością wystąpienia alergii.

marysia41

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:07:21 pm »
Ja noszę miesięczne :)