Autor Wątek: Zakup szkła.com  (Przeczytany 1296 razy)

q1a1z1

• Newbie
  • *
Zakup szkła.com
« dnia: Listopad 26, 2014, 06:52:52 pm »
Witam, zamówiłem soczewki na szkła.com i czekam za nimi już drugi tydzień, na stronie przy moim zamówieniu pisze "w trakcie realizacji"
Zamawiam z tej strony pierwszy raz więc nie wiem czy to normalne żeby 2 tyg czekać?
Bo właśnie teraz nie wiem czy czekać cierpliwie czy napisać do nich jakiegoś e-maila?
Po jakim czasie wam przychodzą soczewki?

Michal_Szkla

• Administrator
  • Newbie
Odp: Zakup szkła.com
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2014, 01:22:58 pm »
Witamy,

prosimy, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pisząc na adres: kontakt@szkla.com. W treści maila podaj numer zamówienia.

Pozdrawiam,
Michał

Gaahl

• Newbie
  • *
    • Spis gier mmorpg
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2015, 10:09:42 pm »
Dziwne.
Mi przyszły po ok. 4 dniach.

JarekCzyz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2015, 10:56:51 am »
Generalnie mogą dojść do 7 dni roboczych.

Bapyu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2017, 02:40:32 pm »
Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale.. Jak to jest z soczewkami progresywnymi i komputerem? zapobiega to jakoś dalszemu pogarszaniu wzroku?

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2017, 08:21:20 am »
Witam serdecznie,

w przypadku presbiopii, którą korygują soczewki progresywne, pogarszanie widzenia z bliska postępuje stopniowo bez względu na to czy będzie ona korygowana okularami, soczewkami czy też w ogóle. Pogarszanie widzenia z bliska spowodowane jest zmniejszeniem elastyczności soczewki oka i zaburzeniem akomodacji. Oko powoli traci zdolność prawidłowego ogniskowania, wyostrzania na siatkówce obrazów przedmiotów znajdujących się blisko. Jest wynikiem naturalnego procesu starzenia. Akomodacja (nastawność oka), dostosowuje oko do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach. Jest to możliwe dzięki zmianie kształtu soczewki. Elastyczna soczewka pod wpływem działania wewnątrzgałkowych mięśni rzęskowych zmienia swój kształt. Gdy patrzymy na bliskie odległości skurcz mięśnia rzęskowego sprawia, że soczewka staje się bardziej wypukła i zwiększa swoją moc optyczną. Patrząc w dal mięsień rzęskowy rozluźnia się, a soczewka staje się bardziej płaska. Zmiana krzywizny soczewki powoduje zmianę jej ogniskowej, co łączy się ze zmianą jej zdolności skupiającej. Z wiekiem soczewka robi się coraz twardsza, grubsza i mniej elastyczna, zmniejszając tym samym zdolność do uwypuklania i spłaszczania. Proces ten zwykle rozpoczyna się ok. 40 roku życia i postępuje aż do wieku 60 – 65 lat, kiedy to oko całkowicie traci zdolność akomodacji, a tym samym możliwość prawidłowego widzenia przedmiotów z bliska.

Pozdrawiam: Agnieszka

radek23

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2017, 03:06:50 pm »
ja tam robiłem zakupy i były zazwyczaj udane

Cezar441

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2017, 11:45:27 am »