Autor Wątek: Soczewki pieką  (Przeczytany 4326 razy)

Themoon

• Newbie
  • *
Soczewki pieką
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:00:40 pm »
Witam. Mam 20 lat i od kilku lat noszę soczewki. Jednak jedyne soczewki które mi pasują(bo praktycznie ich nie czuje) po jakimś czasie mnie pieką więc noszę je sporadycznie(1-2 w tyg).
Te soczewki to acuvue trueeye i są to najlepsze soczewki jakich do tej pory próbowałem. W z związku z tym mam kilka pytań. Czy jest to dopuszczalne, że kiedy je ubieram tam raz czy dwa w tygodniu to mnie pieką i raczej nic złego mi się nie stanie? Czy jeśli te soczewki mnie pieką to znaczy że mam zespół suchego oka? Chciałbym to wiedzieć bo planuje korektę laserową a wiem że jest to jedno z przeciwwskazań. I ostatnie pytanie, czy miał ktoś podobny problem z soczewkami i jeśli go rozwiązał to jak? Lekarz polecał mi oasysy lecz w nich jest podobnie a wg mnie trueye są wygodniejsze i do tego jednodniowe. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.  ;)

Kinga_Szkla

• Specjalista Szkla.com
  • Administrator
  • Newbie
Odp: Soczewki pieką
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 02:58:41 pm »
Witam serdecznie,

Syndrom suchego oka może stwierdzić tylko lekarz. Powinien on również zaproponować rozwiązanie tego problemu. Być może w takim przypadku będzie wystarczające użycie kropli do oczu. To jednak musi ocenić specjalista.

pozdrawiam Kinga

kola

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2015, 10:43:16 am »
tez ostatnio doswiadczam "pieczenia" oczu podczas zakładania soczewek, po ok. godzinie problem mija. Zaczełam stosowac krople i jest chyba troche lepiej.

Kinga_Szkla

• Specjalista Szkla.com
  • Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2015, 03:02:10 pm »
Witam serdecznie,

Kola czasami pieczenie oczu jest wynikiem płynu do soczewek. Może warto byłoby spróbować i zmienić płyn.

pozdrawiam Kinga

gliwa

• Newbie
  • *
    • Tynki Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2016, 12:33:02 pm »
Mam ten sam problem, z tym, że ja noszę cały czas soczewki. Ja używam softlensów Bausch&Lomb, i kiedyś nie miałem takich problemów, ale noszenie codziennie soczewek od 10 lat robi swoje. Mnie nie pomagają już krople. I nie wiem co z tym fantem zrobić.
Wszystko dla Twojej budowy http://www.heban.net/

malwinka85

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2016, 09:02:37 pm »
Jeżeli sporadycznie używasz soczewek, to raczej nie ma sensu przerzucać się na dwutygodniowe oasysy - wyjdą Ci za drogo. W przypadku soczewek jednodniowych raczej nie można mówić o płynie do soczewek.
Miałam kiedyś podobny problem, ale stosowałam wtedy gorsze soczewki - nie pamiętam już nazwy.
Od makijażu dziennego, do pracy i do cery dojrzałej - kurs makijażu w Krakowie

kaja88

• Newbie
  • *
    • Praga noclegi
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2016, 09:08:41 pm »
Witam, mnie piekły oczy przy stosowaniu soczewek acuvue oasys i acuvue trueye. Najlepsze są dla mnie soczewki acuvue moist i Bausch&Lomb Soflens.

karolklein

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:26:36 pm »
Najlepiej chyba w takim przypadku udać się do lekarza, żeby sprawdził co się dzieje.

Fragel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2016, 03:52:16 pm »
soczewki kosztują od ok 9zł za sztukę (kupuję w Rossmanie), oczy mnie po nich nie pieką, ale pamiętam takie przy których noszeniu piekły. To pewnie zależy od soczewek i od wrażliwości oczu. Ja wiem jaką mam wadę i takie soczewki kupuje. Wzroku jak dotąd nie straciłam a soczewki noszę już ponad 10 lat.
Pierwszym przypada sława, nawet jeśli następcy lepiej wykonali dzieło.

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2016, 04:46:57 pm »
Witam serdecznie,

warto wszelkie pojawiające się dolegliwości konsultować ze specjalistą  :)

pozdrawiam:
Agnieszka

missieek2

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2016, 08:26:14 am »
przede wszystkim warto rozważyć inne soczewki

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2016, 08:25:41 am »
Witam serdecznie,

Z problemem piekących oczu powinno się zgłosić do specjalisty, który ustali jego przyczynę i zaproponuje najlepsze rozwiązanie (może nim być min. zmiana soczewek na inne).

pozdrawiam: Agnieszka

bawisall

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2016, 01:50:40 pm »
To może być uczulenie lub niewłaściwy płyn do soczewek. Najlepiej do okulisty iść.

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2016, 09:37:58 am »
Witam serdecznie,

rzeczywiście czasami płyn do pielęgnacji soczewek może uczulać, powodując m.in. uczucie pieczenia oczu. Jednak najczęściej nie stosuje się go w przypadku soczewek jednodniowych, które nie wymagają dodatkowej pielęgnacji.

Pozdrawiam: Agnieszka