Autor Wątek: Prośba o pomoc w doborze soczewek, mam wykres z badania  (Przeczytany 442 razy)

kalamo

• Newbie
  • *
Prośba o pomoc w doborze soczewek, mam wykres z badania
« dnia: Luty 09, 2016, 10:08:49 am »
witam, czy z tego badania można określić parametry soczewki? zależy mi na BC i DIA, czy można to odczytać z tego wykresu? okulista podał mi tylko moc soczewki, a także odpowiedział na pytanie, że nie mam astygmatyzmu,
jakie jeszcze parametry trzeba wziąć pod uwagę przy doborze soczewek POZDRAWIAM i czekam na odp   :)

Kinga_Szkla

• Specjalista Szkla.com
  • Administrator
  • Newbie
Odp: Prośba o pomoc w doborze soczewek, mam wykres z badania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2016, 05:01:09 pm »
Witam serdecznie,
Koniecznie musisz dowiedzieć się od lekarza odnośnie BC oraz DIA.  Ponad to lekarz powinien mieć możliwość sprawdzić czy soczewka leży odpowiednio na Twoim oku i Cię nie uciska bądź nie jest za luźna. Powinien także podać Ci jakie soczewki będą dla Ciebie najlepsze.

pozdrawiam Kinga

simon_says

• Newbie
  • *
    • EuropeID - rejestrator domen
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2016, 11:21:32 am »
Kingo czy badania wzroku pod soczewki w związku z tymi wskaźnikami o których piszesz są jakieś inne niż normalne badanie wzorku?

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2016, 03:52:34 pm »
pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie  :)  Tak, ponieważ wymagają min. założenia soczewki  i oceny jej ułożenia na oku. Wykonuje się pomiar krzywizny rogówki urządzeniem o nazwie keratometr oraz ogląda przedni odcinek oka za pomocą lampy szczelinowej by wykryć ewentualne nieprawidłowości.