Autor Wątek: Najwyższej klasy całodobowe  (Przeczytany 240 razy)

jamrug

• Newbie
  • *
Najwyższej klasy całodobowe
« dnia: Luty 21, 2017, 05:46:59 pm »
Witam
Jestem na etapie badania rynku pod kątem swoich preferencji. Do tej pory używałem PureVision 2, teraz zamówiłem Biofinity od Cooper Vision. Z PureVision miałem tylko jeden problem, w jednej partii trafiłem na soczewki, które już po upływie pół miesiąca dawały zamglenie widzenia, poza tym byłem zadowolony. Jakie soczewki wypróbować w dalszej kolejności? Cena nie gra roli, pod warunkiem, że idzie w parze z jakością. W skrócie: macie jakieś propozycje na soczewki całodobowe mogące dać mi więcej i lepiej niż wcześniej wymienione z pominięciem kwestii i upodobań indywidualnych? Efekt "wow!" w porównaniu do poprzednich soczewek mile widziany.

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2017, 06:06:23 pm »
Witam serdecznie,

z racji tego, że soczewki kontaktowe występują w różnych parametrach, które musza być indywidualnie dopasowane do oka, polecić konkretne soczewki może jedynie specjalista sprawdzając m.in. jak układają się na oku.
Spośród soczewek "całodobowych" dostępne są jeszcze soczewki Air Optix Night&Day https://www.szkla.com/211_air-optix-night-day-aqua-3-szt.html oraz nowość: Biofinity Energys.

Pozdrawiam: Agnieszka

jamrug

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2017, 06:20:34 pm »
Dziękuję za odpowiedź, najprawdopodobniej zabiorę się za testy. Zdaję sobie sprawę z dobrodziejstw kontaktu ze specjalistą, jednakże proszę uwierzyć, że w mojej okolicy specjalista może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Sprzedaż soczewek po terminie ważności i dobieranie znajomej z astygmatyzmem zwykłych soczewek sferycznych na oko "a bo te powinny być dobre i tanie" jest tu na porządku dziennym. Czy poczucie dyskomfortu lub całkowicie przeciwne poczucie braku soczewki mimo jej obecności może być wystarczającym wyznacznikiem odpowiedniego doboru soczewki czy istnieją jakieś inne kwestie niewyczuwalne inaczej niż przy profesjonalnym badaniu?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 06:41:54 pm wysłana przez jamrug »

Agnieszka Płoskonka

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2017, 08:31:35 am »
Witam serdecznie,

w ramach badania pod kątem doboru soczewek specjalista zakłada soczewkę próbną i po upływie niezbędnego czasu adaptacji ocenia prawidłowość dopasowania sprawdzając:   
-ostrość widzenia,   
-czy soczewka odpowiednio się centruje i pokrywa rąbek rogówki,   
-ruchomość podczas mrugania,   
-ruchomość podczas patrzenia w różnych kierunkach,   
-komfort użytkowania.
-następnie ponownie ocenia oczy po zdjęciu soczewek.
Weryfikacja dopasowania soczewki jest szczególnie ważna w przypadku gdy soczewka jest zbyt ciasna. Wówczas początkowo wydaje się, że jest ona komfortowa (niewyczuwalna na oku). Dopiero z czasem przestaje taka być i pojawiają się objawy takie jak np. pieczenie i kłucie.
Za ciasna soczewka zbyt ściśle przylega do przedniej powierzchni oka, uciska rogówkę i utrudnia wymianę filmu łzowego, powodując, że złuszczone komórki nabłonka i inne osady nie mogą się spod niej wydostać. Prowadzi to do niedotlenienia, obrzęku rogówki, a długotrwałe niedotlenienie rogówki powoduje wrastanie naczyń krwionośnych od rąbka rogówki ku jej centrum (neowaskularyzacja). Jest to proces nieodwracalny. Samo uczucie dyskomfortu, odczuwalne podczas noszenia danych soczewek kontaktowych (po niezbędnym czasie adaptacji) jest sygnałem, że nie są dla nas odpowiednie. Specjalista widząc taką soczewkę na oku może określić co jest przyczyną dyskomfortu i na tej podstawie dobrać inną (o zmienionych parametrach).

Pozdrawiam: Agnieszka

jamrug

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2017, 09:24:02 am »
Jeszcze raz dziękuję za pomoc, czeka mnie zatem wizyta u specjalisty w większym mieście