Autor Wątek: Dwutygodniowe przez miesiąc - tak twierdzi okulista  (Przeczytany 8097 razy)

Pablo

• Newbie
  • *
Dwutygodniowe przez miesiąc - tak twierdzi okulista
« dnia: Lipiec 24, 2008, 05:23:15 pm »
Mam astygmatyzm i noszę okulary, ale chciałbym nosić soczewki. Udałem się dziś do salonu Vision Express. Pani doktor zbadała mi wzrok i zapisała soczewki firmy Johnson&Johnson dla astygmatyków(140 zł za 6 szt.) powiedziała mi przy tym, że są one do trzydziestokrotnego założenia czyli miesięczne :D . Natępnie przeszedłem do asystentów, aby zamówic soczewki. Pani asystentka powiedziała mi , że soczewki będą mnie kosztować 280 zł na kwartał, a nie na pół roku :(  - jak mówiła p. doktor, gdyż są one dwutygodniowe :shock: . Asystenka poszła do p. doktor i po chwili powiedziała, że mozna te soczewki nosić przez miesiąc. :? 

:arrow: Jakie mogą pojawić sie konsekwencje noszenia soczewek dłużej niz są do tego przeznaczone ??
 :arrow: Czy ktos z Was tak robi ??
 :arrow: Czy mozy by tak iść do innego optyka, który nie próbuje za wszelką ceną sprzedać J&J ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 10:59:54 am wysłana przez dombar »

Brusta

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2008, 03:13:03 pm »
Jeśli soczewki są dwutygodniowe, to znaczy, że producent jest pewien jakości soczewek przez dwa tygodnie i że nikt nie wie co będzie się działo jak będą noszone dłużej, bo nie było robionych żadnych badań. Poza tym noszenie soczewek dłużej niż zaleca producent robi się na własną odpowiedzialność. Soczewki mogą nie trzymać parametrów, mieć zbyt dużo osadów i w efekcie mogą nie być tak bezpieczne jak w trakcie pierwszych dwóch tygodni. Zawsze można sprawdzić co zaleca producent.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Brusta »

Darish:)

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2008, 05:51:46 pm »
witam :))
rowniez mam astygmatyzm ale nosze zwykle soczewki, J&J +1,5
tak zalecil mi optometrysta, zastanawiam sie czy to dobrze. Pozatym najpierw mialam przepisane +1,25, po okolo pol roku optometrysta zwiekszyl mi moc na +1,5, dlugo nie nosilam soczewek bo nie mialam jak kupic i teraz po 3mies przerwie zamowilam +1,5, czy taka zmiana moze mi jakos zaszkodzic? Ogolnie codziennie zwracam uwage na gorsze widzenie, siedze przy komputerze po 10-13h dziennie, czasami ogladam tv..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Darish:) »

nesca

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2008, 02:49:51 pm »
Uzywam soczewek juz bardzo dlugo i zawsze nosilam je przez cztery tygodnie te dwutygodniowe i nic sie nie dzieje :) Ale kiedys stojac w kolejce jakis Pan kupowal wlasnie te soczewki mowiac: "Poprosze te dwutygodniowe, ktore nosilem przez pol roku" :P Osobiscie nie radzilabym ich nosic az tak dlugo ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez nesca »

deli

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2008, 04:27:36 pm »
Witam !!!

Soczewki noszę już ponad pięć lat. Zawsze kupuje J&J dwutygodniowe (niby)
Prawie za kazdym razem nosze je wiecej niz dwa tygodnie. Poniewaz termin dwutygodniowy nie oznacza ze soczewka jest juz nie do uzytku. Soczewka po uplywie okreslonym przez producenta zaczyna tracic swoja moc po przez wysychanie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez deli »

minia

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2008, 01:18:23 pm »
noszę już 2 lata soczewki J&J oasys i cały czas nosiłam je przez miesiąc-tak jak zalecił mi okulista. Niedawno jednak byłam na badaniu wzroku i inny okulista powiedział mi że to soczewki dwutygodniowe. sama juz nie wiem bo noszone przez miesiąc nie sprawiały mi żadnych kłopotów i nie sądzę żeby mogły bardziej szkodzić oku. jednak zawsze lepiej stosować się do zaleceń producenta  :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez minia »

orbitka71

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2008, 06:45:17 pm »
ja nosze soczewki od kilku dobrych lat.
moja okulistka rowniez mi powiedziala ze soczewki dwutygodniowe mozna nosic do miesiaca czasu (ale nie dluzej)
osobiscie zazalo mi sie ze albo z braku kasy albo innych przyczyn, nosiłam soczewki2-tygodniowe ponad miesiąc. Nic mi się nie działo złego oprócz tego że trochę gorzej się w nich widzi (bo wysychaja ale tez tworza sie na nich mini zarysowania itp) robia sie tez jaky troche ciensze i slabsze co powoduje ze bardzo latwo je uszkodzić przy zakladaniu lub sciaganiu ( tzn pękaja itp) oraz zaczyna sie oczuwac lekki dyskomfort bo np pod koniec dnia kiedy jest sie juz meczonym oczy wysykaja i łzawią. Ale nie polecam noszenia takich soczewek dluzej niz miesiac. bo z czasem powieksza sie ryzyko ze moze sie rozwinac jakas bakteria w oku, co moze miec naprawde powazne, a nawet tragiczne konsekwencje!!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez orbitka71 »

camena

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2008, 07:05:54 pm »
Hej,
Ja nie zalecam noszenia soczewek dwutygodniowych przez miesiąc! konsekwencje nie są widoczne od razu ale powikłania mogą tworzyć się latami a potem zostaje tylko leczenie!!! które jest bardzo kosztowne więc zastanówcie się co się bardziej opłaca nosić soczewki przez 2 tyg i mieć zdrowe oczy czy lepiej narażać się na powikłania??? oczywiście czas noszenia soczewek jest sprawa indywidualną, ale jeżeli juz ktoś odczuwa że soczewki nie są tak komfortowe jak przez 1sze 2 tyg to lepiej je wyrzucić niż nosic na siłę!!!! Jeśli chodzi o soczewki Air Optix to w USA jest to soczewka 2 tygodniowa a u nas miesięczna- więc generalnie jest to soczewka porównywalna do Oasys w trybie noszenia. Zasada jest prosta im krócej nosisz tym lepiej, nie oszczędzaj na zdrowiu!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez camena »