Autor Wątek: Czy zsotałem wprowadzony w błąd?  (Przeczytany 5660 razy)

amihoo

• Newbie
  • *
Czy zsotałem wprowadzony w błąd?
« dnia: Lipiec 29, 2008, 05:18:03 pm »
Witajcie,

Moja sprawa wygląa następująco.

Niedawno, 10 lipca "przesiadłem się" z okularów na soczewki.

Chciałem soczewki 1 miesięczne. Pani doktor doradziłą mi Acuvue OASYS. I zakupilem .

Gdy teraz szukam w necie tańszego niż "naziemne" źródła tych soczewek, nigdzie nie mogę ich znaleźć (szukam miesięcznych)
Okazuje się boiwem ze Acuvue OASYS są 2-tygodniowe (nosze je od 10 lipca :-( )

Proszę doradźcie mi jakich 1 miesięcznych mam szukać??

Jaka krzywizna?

średnica 14 mm to wiem, wada: w granicach -2,5 dp.

Dzięki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez amihoo »

dortis47

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2008, 03:34:27 am »
Faktycznie zostales wprowadzony w blad.  Acuvue Oasys to soczewki dwu tygodniowe.  Jezeli szukasz soczewek miesiecznych to Pure Vision bedzie opcja dla ciebie bo maja zblizona krzywizne do Oasys.  Ja osobiscie przetestowalam oba warianty i jednak wybralam Oasys sa wygodniejsze no i troche bezpieczniejsze bo zmieniasz je co dwa tygodnie a przy tym zmniejszasz ryzyko infekcji i zakazen.  Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez dortis47 »

mateusz

• Administrator
  • Newbie
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2008, 03:50:27 pm »
ciba vision produkuje soczewke air optix. Jest to podobna soczewka do oasys (takze silikonowo-hydrozelowa) ale jest sprzedawana jako miesieczna i faktycznie mozna ja przez meisiac nosic. Cena jest podoba do oasys.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez mateusz »

mateusz

• Administrator
  • Newbie
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2008, 03:53:55 pm »
Co do pure vision to sa to soczewki na noc i dzien - takze silikonowo-hydrozelowe, ale juz nieco inne z tego co wiem od oasys i air optix. Sa one wygodne bo sie ich nie sciaga i mam wielu znajomych ktorzy je z powodzeniem nosza, jednakze znam takze przypadki gdy oko nie akceptowalo tej soczewki. Generalnie powinienes pojsc do optyka i poprosic o zmiane soczewki na jedna z nich. Powinien on sprawdzic czy mozesz nosic inne soczewki. Pozdrawiam. Mateusz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez mateusz »

zari

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2008, 11:50:41 pm »
witam,

ja równiez nosze acuvue oasys i do dzisiaj myslałam, ze to sa soczewki miesieczne !!! :shock:
A dokładnie to 3 miesiące temu moja pani doktor stwierdziła, ze te soczewki maja odpowiednia krzywizne dla mojego oka. Tak wiec nosze je od 3 miesiecy jako soczewki miesieczne i własnie zakupilam nowe opakowanie. Wczesniej nosiłam inne miesieczne i musze przyznac, ze pomimo iz acuvue sa dwutygodniowe to nie odczuwam zadnej róznicy. Z tym, ze codziennie uzywam kropelek hylo-comod (polecam!). Czy  moze jednak powinnam zmienić te soczewki?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez zari »