Autor Wątek: Na ile sa soczewki kwarantalne  (Przeczytany 8456 razy)

Mirek_16

• Newbie
  • *
Na ile sa soczewki kwarantalne
« dnia: Wrzesień 01, 2008, 10:51:57 pm »
Witam
Chcialem sie zapytac czy soczewki kwarantalne sa na 6 mies. czyli i czy trzba je zdejmowac na noc

prosze o szybka odpowiec!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Mirek_16 »

aaurinko

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:09:00 am »
kwartalne sa na 3 miesiace. Jesli sobie kupisz takie co nie trzeba zdejmowac to nie bedziesz musial
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aaurinko »

aleksandratbg25

• Newbie
  • *
Re: Na ile sa soczewki kwarantalne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:32:46 am »
Witam mam takie pytanie kiedys zamawiałam soczewki kwartalne w zamówieniu zaznaczyłam 1 szt a otrzymałam opakowanie z 6 szt, a teraz zamówiłam tak samo  a otrzymałam tylko 1 soczewke. i teraz niewiem czy ta jedna jest juz kwartalna a tamte były miesieczne dlatego całe opakowani dostałam? moze gdzies na opakowaniu jest symbol okreslajacy typ soczewki to jak ktos wie niech podpowie :)
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:03:12 am »
Jeśli otrzymałaś soczewkę o nazwie Optima FW, lub Soflens 38, to otrzymałaś soczewkę kwartalną, co oznacza: 1 soczewka na 3 miesiące. Soczewki te tylko w Polsce dopuszczone są do noszenia przez 3 miesiące, na zachodzie nosi się je w trybie 2-4 tygodnie. Na naszym rynku jako trzymiesięczna soczewka będzie ona dostępna tylko do pierwszego kwartało 2010r. Jest to soczewka niezdrowa, o niskiej przepuszczalności tlenu, gruba, przez trzy miesiące nosisz brudną soczewkę, nigdy nie doczyścisz jej do takiego stopnia, jak była przy pierwszym założeniu. Białko, tłuszcz, kurz, zanieczyszczenia to wszystko przez trzy miesiące podrażnia Twoje oko, powieki, spojówkę, rogówka nie dostaje wystarczającej ilości tlenu, dochodzi często do różnego rodzaju powikłań, z czasem mozna doprowadzić do takiego stanu, że w przyszłości nie będzie już możliwa korekcja laserowa. Wielu użytkowników nosi tą soczewkę z lenistwa, bo nie trzeba chodzić co miesiąc do sklepu i przez trzy miesiące nie trzeba pamiętać o wymianie, wielu natomiast z oszczędności, ale można raz kupić 3 pary soczewek miesięcznych i włączyć przypomnienie w telefonie, a co to za oszczędność, kiedy nagle na pół roku lekarz karze zrezygnować z soczewek, ból oka jest niesamowity, a leczenie bardzo drogie. Wielu mówi też: ja noszę soczewki kwartalne od kilku lat i nic mi się nie dzieje - zawsze do pierwszego razu.

Monev

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2009, 11:15:53 pm »
Dokladnie nie ma, co marnowac zdrowia na takie soczewki. Juz sama wiadomosc, ze sa one zakazane w innych krajach powinna dac do myslenia.
Najlepiej kupowac soczewki miesieczne i jak ktos nie ma czasu na chodzenie do sklepu to niech zrobi sobie wiekszy zapas. I oczywiscie zdejmowac soczewki na noc, zeby oko moglo sobie przez kilka godzin odpoczac!

Olenka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2009, 01:14:55 am »
Optima FW i Soflens 38 sa tą samą soczewką. Pierwsza była zarejestrowana jako 3-miesieczna a nowa nazwa w celu zwiększenia sprzedaży jako miesięczna. Inna sprawa, że w USA jest ona zarejestrowana jako 2-tygodniowa. Chyba tylko w Polsce są możliwe takie cyrki.

Gromitek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2013, 02:47:08 pm »
Cytat: "aniula"
Jeśli otrzymałaś soczewkę o nazwie Optima FW, lub Soflens 38, to otrzymałaś soczewkę kwartalną, co oznacza: 1 soczewka na 3 miesiące. Soczewki te tylko w Polsce dopuszczone są do noszenia przez 3 miesiące, na zachodzie nosi się je w trybie 2-4 tygodnie. Na naszym rynku jako trzymiesięczna soczewka będzie ona dostępna tylko do pierwszego kwartało 2010r. Jest to soczewka niezdrowa, o niskiej przepuszczalności tlenu, gruba, przez trzy miesiące nosisz brudną soczewkę, nigdy nie doczyścisz jej do takiego stopnia, jak była przy pierwszym założeniu. Białko, tłuszcz, kurz, zanieczyszczenia to wszystko przez trzy miesiące podrażnia Twoje oko, powieki, spojówkę, rogówka nie dostaje wystarczającej ilości tlenu, dochodzi często do różnego rodzaju powikłań, z czasem mozna doprowadzić do takiego stanu, że w przyszłości nie będzie już możliwa korekcja laserowa. Wielu użytkowników nosi tą soczewkę z lenistwa, bo nie trzeba chodzić co miesiąc do sklepu i przez trzy miesiące nie trzeba pamiętać o wymianie, wielu natomiast z oszczędności, ale można raz kupić 3 pary soczewek miesięcznych i włączyć przypomnienie w telefonie, a co to za oszczędność, kiedy nagle na pół roku lekarz karze zrezygnować z soczewek, ból oka jest niesamowity, a leczenie bardzo drogie. Wielu mówi też: ja noszę soczewki kwartalne od kilku lat i nic mi się nie dzieje - zawsze do pierwszego razu.

pie....isz jak potłuczona

Po pierwsze jest to najcieńsza dostępna obecnie soczewka kontaktowa na rynku jej grubość to 0,035 mm. Obecne "zaawansowane soczewki z dużą przepuszczalnością tlenu są grubsze o 2 razy, w zwyż, a soczewki jednodniowe nawet 3 razy. Dzięki temu że jest ona taka cienka w ogóle się jej nie czuje na oku. Komfort jej noszenia jest bardzo wysoki. Co do przepuszczalności to jest ona wystarczająca (jest na poziomie soczewek jednodniowych np. Dailies Aqua Comfort Plus firmy ciba vision) do spania się nie nadaje ale jest to jasno napisane, Co do trwałości to spokojnie można jej używać w trybie kwartalnym. (używam jej w ten sposób od ponad 10 lat - próbowałem się przestawić na "nowoczesne soczewki z wys. przepuszczalnością tlenowa np. purevision ale noszenie takich grubych i niewygodnych soczewk jest dla mnie torturą). Kiedyś nawet zapomniałem ją zmienić po 3 miesiącach i nosiłem ją ok 4,5 miesiąca - nie czułem żadnej różnicy w komforcie noszenia w porównaniu z nowymi !!! Tak więc jak dla mnie jest to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza soczewka na rynku jeśli chodzi o komfort noszenia (można zapomnieć że się je ma wogle założone).  
 I pomyśleć że soczewka jest na rynku już od 20 lat i nikomu nie udało się zrobić równie komfortowej soczewki (patrz grubość obecnych soczewek).

MonikaT

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2013, 07:00:37 pm »
Zawsze zmieniam soczewki prędzej niż jest to zalecane. Prz kwartalnych już po 2 miesiącach zmieniam na nowe. Nie rozumiem osób noszących soczewki o wiele dłużej niż zaleca producent. Na oczach nie warto oszczędzać.

sklis33

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2013, 03:26:49 pm »
Zasadniczo tak ,ale aby mieć pewność, to najlepiej jest spytać jakiegoś optyka. On na pewno fachowo doradzi.
Wszystkiego po trochu, a czkawki nie dostaniesz.

janko12

• Newbie
  • *
    • http://www.domarant.com.pl/markizy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2013, 12:18:06 pm »
Najczęściej kupuję soczewki 2-tyg. rzadziej miesięczne. Zazwyczaj też zmieniam na nowe przed upływem tego terminu.

ksawery

• Newbie
  • *
    • http://www.biokur.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2013, 12:39:34 pm »
Używam soczewek miesięcznych. Zazwyczaj wymieniam na kilka dni przed upływem terminu.
lakiery hybrydowe zacznij używać od dziś
w naszym sklepie znajdziesz tylko naturalne kosmetyki

JJ88

• Newbie
  • *
Odp: Na ile sa soczewki kwarantalne
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2014, 09:59:13 am »
Ja soczewki wymieniam co miesiąc. Nie widzę sensu tak długo nosić ciągle tych samych, dlatego nie zdecydowałam się nigdy na kwartalne. A co do możliwości spania w soczewkach to nie wyobrażam sobie tego, nawet jakbym miała takie, w których spać można.

Karola

• Specjalista Szkla.com
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2014, 10:36:06 am »
Soczewki kwartalne są na 3 miesiące. Jednak polecam soczewki miesiecznej, dwutygodniowej, lub dziennej wymiany.
Posiadam tytuł mgr optometrii oraz jestem specjalistką w doborze soczewek kontaktowych i refrakcji wad wzroku.

JanuszF

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2015, 04:03:09 pm »
Jak sama nazwa wskazuje na kwartał.

Lena90

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2015, 02:16:21 pm »
Każde soczewki powinno się zdejmować na noc.