Autor Wątek: Pytania  (Przeczytany 6138 razy)

yankes88

• Newbie
  • *
Pytania
« dnia: Wrzesień 06, 2008, 11:36:29 am »
Mam kilka pytań, o które zapomniałem się zapytać okulisty...

1. Jak rozróżnić lewą stronę od prawej? Bo ja potrafię dopiero jak zalożę na oko :/ Najlepiej jakby mi ktoś pokazał zdjęcie soczewki na lewej i na prawej stronie...
2. Czy mogę brać prysznic w soczewkach?
3. Czy mogę uprawiać sport w soczewkach?
4. Co jaki czas powinienem wymieniać te pojemniki na soczewki?
5. Czy jeśli noszę soczewki co 2dzień a mam miesięczne, to mogę je nosić 2miesiące?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez yankes88 »

Maciek

• Newbie
  • *
Re: Pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2008, 08:34:16 am »

2. Sama nie wiem... na niektórych stronach pisze, że lepiej nie brać prysznica, czy kąpieli w soczewkach więc lepiej nie ryzykować.

Ja ryzykuję od 20 lat i jeszcze mi się nie zdarzyły problemy z soczewką pod prysznicem. Może dlatego, że jak mi woda leci na twarz to mam oczka zamknięte :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Maciek »

widelec

• Newbie
  • *
Re: Pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2008, 03:35:43 pm »
Mam kilka pytań, o które zapomniałem się zapytać okulisty...

1. Jak rozróżnić lewą stronę od prawej? Bo ja potrafię dopiero jak zalożę na oko :/ Najlepiej jakby mi ktoś pokazał zdjęcie soczewki na lewej i na prawej stronie...
2. Czy mogę brać prysznic w soczewkach?
3. Czy mogę uprawiać sport w soczewkach?
4. Co jaki czas powinienem wymieniać te pojemniki na soczewki?
5. Czy jeśli noszę soczewki co 2dzień a mam miesięczne, to mogę je nosić 2miesiące?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

1. Jeśli to acuvue to ma oznaczenie 123, wtedy napewno się nie pomylisz
2. jak poprzednicy, nie widze problemów  :D
3. tak
5. NIE. od momentu otwarcia opakowania nie ważne ile razy założyłeś, soczewki po 30 dniach nadają się do wyrzucenia. Możesz na wlasna odpowiezdzialnosc ryzykowac przedluzaniem, ale licz sie z tym ze mozesz dostac jakiejs infekcji lub wrastania naczyn krwionosnych w rogowke
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez widelec »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2008, 02:51:20 pm »
1. Przy niektórych soczewkach bardzo trudno odróżnić jest prawidłową stronę, odczuwa się to na oku, lub czasem w ogóle, bardzo prosto można sprawdzić prawidłową stronę kładąc soczewkę w przegubie dłoni pod małym palcem, a następnie delikatnie dłoń zgiąć, jeśli soczewka "da sobie dziubka" czyli ładnie zetknie się przeciwnymi brzegami tzn. że mamy ją na poprawnej stronie, jeśli natomiast będzie się wyginac i odpychać, wtedy strona jest nieprawidłowa.
2. Można brać prysznic, lub kąpiel, trzeba tylko uważać, żeby chemikalia nie dostały się do oczu, bo będzie piekło, można uszkodzić soczewkę, itp.
3. Możesz uprawiać sport, pływać najlepiej w jednodniówkach i w okularkach ochronnych, ponieważ chlor, który dostanie się pod soczewkę, będzie podrażniał i taka soczewka nie nadaje się do dalszego zdrowego noszenia, wtedy jednodniówkę do kosza i problem z głowy, tak samo w obcych zbiornikach wodnych takich jak morze, czy jeziora są bakterie, które mogą spowodować stan zapalny. Możesz spokojnie iść na saunę w soczewkach, nie proponuję w okularach z antyrefleksem, bo warstwa może popękać.
4. Pojemnik wymieniamy w miarę możliwości co miesiąc (kupując np. nowy mały płyn), lecz nie rzadziej niż co 3 miesiące.
5. miesiąc to miesiąc i ani chwili dłużej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »