Autor Wątek: Pytania odnośnie soczewek...  (Przeczytany 5047 razy)

kondziu124

• Newbie
  • *
Pytania odnośnie soczewek...
« dnia: Październik 17, 2008, 08:14:28 pm »
Siema! Chciałbym zacząć nosić soczewki lecz nie wiem co wybrać (jaki typ,płyny,krople itp.) Mam krótkowzroczność.Zależy mi na soczewkach które mógłbym nosić w dzień(na noc nie potrzeba),chodzi mi o soczewki które będę mógł nosić jak najdłużej (roczne,miesięczne itp.)Prosiłbym o wasze opinie i konkretne rodzaje soczewek które polecacie.

TO chyba wszystko.
Dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez kondziu124 »

Małgosia

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2008, 11:43:34 am »
Ja też używam płynu Renu Multiplus B&L jest świetny i niedrogi polecam. A odnośnie pytania na jak długo wybrać soczewki to polecam te miesięczne ,ponieważ zbyt długi okres noszenia tych samych soczewek może powodować nagromadzenie się białka na soczewkach a od tego już krok do infekcji oka.
Pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Małgosia »

aleksandratbg

• Newbie
  • *
pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2008, 05:54:41 pm »
hej mam takie pytanko własnie zamówiłam soczewki kwartalne i w opakowaniu jest 6 szt i niewiem czy kazda jest na kwartał czy po prostu te 6 ma wystarczyc na 3 m-ce? z góry dzieki za odp:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aleksandratbg »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2008, 12:49:32 pm »
jedna sztuka z opakowania soczewek kwartalnych jest na 3 miesiące
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

widelec

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2008, 03:23:54 pm »
To jakie soczewki będą dla ciebie najlepsze to sprawa indywidualna. , jednak jeśli chodzi o wymianę to wg mnie max miesięczne.
chodzi mi o soczewki które będę mógł nosić jak najdłużej

Błąd. Najzdrowsze i najwygodniejsze są soczewki, które często się wymienia. Roczne soczewki to przeżytek, do tego można dostać infekcji oczu i wrośniecia naczyń krwionośnych w rogówkę.

Z tego co zauważyłem większość osób kupuje sobie soczewki bez wizyty u okulisty. Chcę tylko powiedzieć, że soczewki mają takie parametry jak krzywizna, średnica i jeśli kupujecie soczewki które nie są odpowiednie dla waszych oczu to później mogą być z tego poważne komplikacje, ale większość ma to gdzieś, a jak będzie ryzyko utratty wzroku może być już za późno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez widelec »