Autor Wątek: Zmaina soczewek dziennego uźywania na całodobowe i krzywizna  (Przeczytany 4646 razy)

ikov

• Newbie
  • *
Zmaina soczewek dziennego uźywania na całodobowe i krzywizna
« dnia: Październik 19, 2008, 03:31:30 am »
Od wielu lat używam soczewek 1-miesięcznych Johnson&Johnson, ale teraz chciałbym zamienić je na 1-miesięczne PureVision lub AirOptix (które lepsze) do ciągłego noszenia. Głównie dlatego chcę całodobowe, aby rano śpiesząc się nie musieć codziennie zakładać soczewek (teraz rzadko kiedy zakadam je z rana - nie mam czasu). Tutaj są w dobrej cenie, a w sklepie gdzie dotychczas kupowałem - nie ma takich. Widzę jedyną różnicę - ja używam soczewek z krzywizną 8.4, a te są jako 8.6 (średnica jest ta sama). Jeśli ten promień będzie zbyt różnił się od właściwego, to co się dzieje po założeniu ich?  Wiem że lekarz byłby najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli po prostu okażą się niewygodne i będą drażniły oko to je wyrzucę, tylko czy nie grozi to czymś poważniejszym?

I jeszcze jedno - są soczewki 8.3 i 8.6 - które wybrać skoro nie ma 8.4?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez ikov »

Maciek

• Newbie
  • *
Re: Zmaina soczewek dziennego uźywania na całodobowe i krzyw
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2008, 09:33:26 am »
Widzę jedyną różnicę - ja używam soczewek z krzywizną 8.4, a te są jako 8.6 (średnica jest ta sama).

Jest air optix z krzywizną 8.4 poszukaj w innych sklepach internetowych.
Polecam te soczewki noszę je od wielu lat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Maciek »

widelec

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2008, 03:42:55 pm »
Oczywiście możesz zmienić parametry soczewki, tylko musisz pójść do okulisty by sprawdzić czy soczewka napewno dobrze leży na oku. Np. dla mnie dobra jest krzywizna 8.4 jak i 8.6.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez widelec »