Autor Wątek: Soczewki?! Ale jakie?  (Przeczytany 3988 razy)

patka2207

• Newbie
  • *
Soczewki?! Ale jakie?
« dnia: Listopad 16, 2008, 03:28:40 pm »
Witajcie. Okulary noszę od 5r.ż. Na początku miałam dośc dużą wadę, ale że byłam mała to mi okulary nie przeszkadzały. Później wzrok się stopniowo poprawiał i poprawiał, miałam mała wadę i okulary miałam już tylko do czytania, czy do komputera, ale przyznam, że nosiłam je sporadycznie. Na przestrzeni lat wzrok mi się raz poprawiał, raz pogarszał. Dziś jestem 18-latką i nie noszę okularów,a powinnam ze względu chociażby na astygmatyzm. Chciałabym nosić soczewki, ale gdy pytałam o nie okulistę, to mi je odradza, sama nie wiem dlaczego... Na pocz. wspominano mi coś o kosztach 1tys. na rok o jakimś sprowadzaniu, ale przecież na stronie szkla.com są dostępne soczewki dla astygmatyków i wcale nie są to kolosalne ceny.. bo np. 100zł soczewki kwartalne. Proszę doradźcie, bo w końcu nie wiem czy je mogę nosić czy nie. Dopiszę na koniec jaką mam wadę:
 SFERA:     CYLINDER:     OŚ:    
 -1.5          +0,75            80
 -1,5          +0,75            100
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez patka2207 »

Maciek

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2008, 08:49:02 am »
Nikt tutaj Tobie nie powie czy możesz nosić czy nie możesz. Idź do innego okulisty, najlepiej takiego co specjalizuje się w szkłach kontaktowych i z nim porozmawiaj. Zbada Twoje oczy, doradzi i podejmiesz decyzję.
Jeśli jedynym argumentem Twojego lekarza jest cena to zmień go jak najszybciej. Chyba, że to również Twój doradca finansowy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Maciek »