Autor Wątek: Prosze o pomoc :(  (Przeczytany 4034 razy)

maniekk

• Newbie
  • *
Prosze o pomoc :(
« dnia: Listopad 23, 2008, 10:33:02 pm »
Witam , chciałbym sie dowiedziec jak to jest z soczewkami , nosze okulary juz od kilku lat i meczą mnie juz one ,przeszkadzaja , zastanawiam sie nad soczewkami .Czy alergia ma wplyw na to czy moge miec soczewki? w lecie jak jest pylenie to troche mi oczy łzawią lub swedzą? czy to mnie dyskwalifikuje i ni emoge miec soczewek? Ile okolo kosztuje to pierwsze badanie? Mam astygmatyzm i chcialbym sie dowiedziec czy jesli ma sie ta wade mozna miec soczewki korekcyjne KOLOROWE zmieniajace kolor oczu? czy nie ma takich dla stygmatykow? bo nie moge znalesc;/ czy wszyscy moga miec soczewki czy nie kazdy? Prosze o odpowiedzi i o pomoc. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez maniekk »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2008, 02:55:31 pm »
Alergia przeszkadza większości użytkowników w noszeniu soczewek, soczewki miesięczne, w okresie pylenia i większego narażenia na odczyn alergiczny, można zastąpić soczewkami jednodniowymi, skrócić czas ich użytkowania i stosować do tego krople nawilżające. Soczewki jednodniowe będą codziennie czyste, bez pyłków i kurzu, które podrażaniają, do tego kropelki będą nawilżać, łagodzić podrażnienia i pomagać w oczyszczaniu oczka z pyłków. Dobrze jest nosić wtedy okulary przeciwsłoneczne, które będą chroniły przed wiatrem i zanieczyszczeniami. To, czy możesz nosić soczewki, jakie soczewki itp o tym zadecyduje lekarz, jest to uzależnione od wielu czynników. Ceny badań lekarskich są bardzo różne. Są soczewki kolorowe toryczne, było o tym na forum.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »